Pierwszy raz w kinie i u fryzjera z Pepe – książki dla dzieci z dyplomami

Pierwszy raz w kinie i u fryzjera z Pepe - książki dla dzieci z dyplomami

W katalogu Kapitana Nauki pojawiła się KAPITALNA SERIA, dzięki której każde dziecko może znaleźć się pierwszy raz w kinie i u fryzjera z Pepe. To śliczne szwedzkie książki dla dzieci z dyplomami!

Pepe to kilkuletnie dziecko, które w każdym odcinku serii robi coś po raz pierwszy w życiu i dzięki lekturze, młody czytelnik może przygotować się na podobne doświadczenie. Co więcej, Pepe poznaje nowe miejsca z entuzjazmem i bez strachu, we wszystkim widząc przygodę i dobrą zabawę. Zawsze jest dociekliwy, śmiało zadaje pytania i często dorosły czytelnik jest zaskoczony, jak z pozoru oczywiste rzeczy widziane są oczami dziecka odkrywającego świat. W przygodach towarzyszy pluszowy królik, który czasem dodaje otuchy.

Każda z książek kończy się ilustrowanym słowniczkiem, czyli planszą zawierającą charakterystyczne dla danego miejsca osoby i przedmioty oraz dyplom, który może wypełnić posiadacz książki, który odważy się na podobna przygodę co Pepe!

Ślicznie zilustrowane, zabawne historie, to autorskie dzieło Anny-Karin Garhamn, szwedzkiej autorki ksiązek dla dzieci, a polską wersję językową zawdziczamy Annie Czernow, z którą Psotnik nie dość, że jest zaprzyjaźniony, to nawet przed laty przeprowadził wywiad, do którego możecie wrócić tu!

Pepe idzie do fryzjera

tekst i ilustracje: Anna-Karin Garhamn, tłumaczenie: Anna Czernow, objętość: 32 strony, dla dzieci w wieku: 3+ 

Książka idealna dla wszystkich dzieci, zarówno dziewczynek, jak i chłopców, którzy pierwszą wizytę u fryzjera mają przed sobą!

Tytułowym bohaterem jest Pepe, kilkuletnie dziecko, które cały świat widzi aktualnie przez zbyt długą grzywkę 🙂 Zaczyna się zagadką… ilustracja ukazuje pokój dziecka przysłonięty dziwnymi, bardzo gęstymi sznurkami. To właśnie tak wygląda śiwat oczami Pepe. Do tej pory mam obcinała włosy Pepe, ale teraz czas na pierwszą w życiu wycieczkę do fryzjera.

Dzięki tej książce dziecko ze szczegółami pozna wszystkie etapy wizyty u fryzjera i przekona się, że to naprawdę rewelacyjna zabawa.

Na końcu książki znajduje się ilustracja podsumuwująca wszystkie akcesoria związane z wizytą u fryzjera, takie jak peleryna, suszarka do włosów czy nożyczki oraz… DYPLOM, z miejscem do wklejenia swoich obciętych włosów i wypełnienia najważniejszych informacji związanych z tym wydarzeniem w życiu dziecka.

Pepe idzie do kina

tekst i ilustracje: Anna-Karin Garhamn, tłumaczenie: Anna Czernow, objętość: 32 strony, dla dzieci w wieku: 3+ 

W tym odcinku Pepe po raz pierwszy idzie z mamą do kina. Nic dziwnego… leje deszcz więc to idealne miejsce! To idealna lektura dla wszystkich dzieci przed pierwszym pokazem filmowym na wielkim ekranie. Do takich emocji trzeba się przygotowac 🙂 Pepe nigdy nie był w kinie, więc jest bardzo ciekawy jak tam tak naprawdę jest.

Historia jest dość zabawna, ukazuje wszystkie etapy wyprawy do kina, takie jak podejmowanie decyzji związanej z wyborem filmu, przeprawę przez kase i stoisko biletera, ale również strasznie długie reklamy przed i chęć wyjścia do toalety w trakcie 🙂

Na końcu książki znajduje się obrazkowy słowniczek najważniejszych pojęć związanych z wizyta w kinie oraz dyplom, który może zostać wypełniony przez właścicielkę lub właściciela konkretnego egzemplarza…. oczywiście tylko po pierwszej wizycie w kinie 🙂

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz