Pewnego dnia, niedźwiadku

Pewnego dnia, niedźwiadku

Pewnego dnia, niedźwiadku to jesienna nowość wydawnictwa Wilga. Ciepła, wzruszająca, historia niesamowitej relacji rodzica z dzieckiem. Książka, do której będziecie chcieli wracać, niezależnie od wieku 🙂

Bohaterami tej cudnej książki jest para niedźwiedzi… mama niedźwiedzica oraz jej synek, mały niedźwiadek. Maluch chciałby być już tak duży jak mama, która cierpliwie opowiada mu kiedy to nastąpi i jak wtedy będzie.

Przekaz jest mocny i bardzo poruszający, choć tekstu jest tu naprawdę niewiele. Zaledwie kilka zdań na każdej z rozkładówek, a tyyyyyle ciepła wylewa się na serce każdego, zaangażowanego w wychowanie i rozwój dziecka, rodzica.

Opowieść mamy niedźwiedzicy jest bardzo refleksyjna, sentymentalna i trafia, na zupełnie innym poziomie, zarówno do dorosłego, jak i do dziecka. Mama, dodając małemu siły i wiary w siebie, opowiada nie tylko o tym, czego on dokona jako dorosły. Jednocześnie ukazuje dorosłym czytelnikom, jak wielką rolę oni spełniają w życiu swoich dzieci.  Dodaje rodzicom siły i cierpliwości. Podkreśla, że wszystko to, co dziecko z nami, rodzicami, przeżywa, stanie się wkrótce jego wspomnieniami, tworząc korzenie, których jakość zaważy na całym życiu.

Przepiękne, całostronicowe ilustracje, spodobają się każdemu, niezależnie od wieku, a spotkacie na nich przeróżne zwierzęta… niedźwiedzie, wilki, ryby, sowy, zające i wiele innych. Zobaczcie!

tytuł: Pewnego dnia, niedźwiadku

tekst: Stephanie Stansbie

ilustracje: Frances Ives

tłumaczenie: Agnieszka Stefańczyk

wydawnictwo: Wilga, 2021

objętość: 2021

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 36,99 zł

 

Jeśli macie ochotę na więcej niedźwiedzich historii, to bardzo polecamy

“Niebieską niedźwiedzicę” Joanny M. Chmielewskiej, książkę o której pisaliśmy tu!

Reklama

Posty powiązane

Comments (1)

Piękne ilustracje i wzruszająca opowieść

Zostaw komentarz