Mysia Dolina. Zaginiona księga – książka ze zdjęciami bajkowej krainy

Mysia Dolina. Zaginiona księga

Mysia Dolina. Zaginiona księga… Dziś prezentujemy książkę nowego wydawnictwo dla dzieci Bookolika.

Jeśli będziecie kiedyś spacerować po lesie, zbierać grzyby lub wyprowadzać psa, nie zapomnijcie wypatrywać maleńkiej, starej osady. Nazywa się Myszkowo i jest gdzieś ukryta wśród krzaków i mchów. O niej, o jej mieszkańcach, jest właśnie ta historia. Nie uwierzyłabym w to, co tu przeczytałam, ale w książce są dziesiątki fotografii. Nie da się ukryć, że gdzieś na pewno, Myszkowo i Mysia Dolina istnieją naprawdę…

Główną bohaterką tej opowieści jest myszka Mo, która piastuje bardzo ważne stanowisko w gryzoniowej społeczności. Mo jest archiwistką, do której należy zadanie spisywania losów mieszkańców osady. Wszak myszy mają bardzo dobrą, lecz krótką, pamięć.

Na Mo ciąży zaklęcie milczenia… ale czemu? Czy jest coś co może to zmienić? Mała, z pomocą wróżki, próbuje poznać historię osady, by zrozumieć co się wydarzyło.

Na kartach tej opowieści myszki robią wiele rzeczy podobnie do ludzi. Mają szkołę, teatr, warsztat… zimą jeżdżą na sankach, dzieci walczą na śnieżki, a nawet topią Myszannę 🙂 Społeczność składa się z dzieci i dorosłych, a relacje myszek mogą znaleźć odzwierciedlenie z ludzkim świecie.

Przygody mieszkańców Mysiej Doliny pokazują dzieciom między innymi, że warto dbać o przyjaciół i czasem należy im zaufać, że nie wolno śmiać się z wad innych i niszczyć cudzej pracy.

Jestem pewna, że z tej historii da się wyciągnąć wiele pozytywnych wniosków, ale moim zdaniem największym atutem książki są ilustracje. Nawet nie umiem sobie wyobrazić, jak wielką pracę musiała w nie włożyć ich Autorka, Paulina Engen. Otóż… każda rozkładówka jest fotografią scenki, w której biorą udział miniatury budynków, plenerów, przedmiotów codziennego użytku oraz filcowane postacie myszek. Zdjęcia są przecudne i bardzo pobudzają wyobraźnię. Widać, że Autorka włożyła w nie ogrom pracy, dbając o najdrobniejsze szczegóły. Pomysł przypomina mi kultową już serię Mysi Domek. Zobaczcie!

tytuł: Mysia Dolina. Zaginiona księga

tekst: Agnieszka Wiszowata

ilustracje: Paulina Engen

wydawnictwo: Bookolika, 2021

objętość: 172 strony

dla dzieci w wieku przedszkolnym

cena okładkowa: 41,99 zł

Jeśli lubicie książki z myszkami w roli głównej, zapraszam Was chociażby do Gruffalo, Myszki lub Przepraszam, żabo! 🙂

Reklama

Zostaw komentarz