Mogę grać z wami? – Mo Willems

Mogę grać z wami? - Mo Willems

Cudowna wiadomość! “Mogę grać z wami?” to już czwarta część fenomenalnej serii Mo Williamsa o śwince Malince i słoniu Leonie.

Czy ja już pisałam, że szeleję za tą serią? I to z killu powodów?

Przede wszystkim dlatego, że jest naprawdę bardzo śmieszna. Recepta na przygnębienie czy nudę. Przeczytaj którąkolwiek z części i SPRÓBUJ SIĘ NIE ZAŚMIAĆ! Zapewniam, że każdy, niezależnie od wieku, w pewnym momencie parsknie śmiechem. Testowałam to już wiele razy na znajomych, którzy nas odwiedzają. KAŻDY SIĘ ŚMIEJE DO TYCH KSIĄŻEK!

Ale to nie wszystko! To najlepsze książki do nauki samodzielnego czytania dla sześcio czy siedmiolatków. Tekstu jest niewiele, litery są bardzo duże, a ilustracje są oszczędne, bez szczegółów i detali. To sprawia, że dziecku łatwiej skupić uwagę na tekście.

Głównymi bohaterami serii jest duet idealny – wyluzowana świnka i trochę spięty słoń. Tylko pozornie zupełnie do siebie nie pasują. Przyjaźnią się na zabój i mają mnóstwo fantastycznych pomysłów.

Najnowszy odcinek – “Mogę grać z wami?” – to, jak zwykle, bardzo zabawna historia z mądrym przesłaniem. Otóż świnka i słoń grają razem w piłkę. Jedna osoba rzuca, druga łapie…. i świetnie się bawią, aż do czasu, gdy zjawia się wąż i bardzo chce przyłączyć się do zabawy… tylko jak, nie robiąc mu przykrości, wytłumaczyć, że osoba bez rąk nie może się w to bawić?!?

Sprawdźcie jak bohaterowie książki wybrną z tej sytuacji… a ja daję gwarancję, że zakochacie się w tej serii, tak jak ja!

tytuł: “Mogę grać z wami?

seria: Świnka Malinka i słoń Leon, poprzednie odcinki opisywaliśmy tu! i tu!

tekst i ilustracje: Mo Willems

tłumaczenie: Marta Tychmanowicz

wydawnictwo: Babaryba, 2017

objętość: 64 strony

dla dzieci w wieku: 3+, 6+

cena okładkowa: 29,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz