Mitologia nordycka dla dzieci i młodzieży

Mitologia nordycka dla dzieci i młodzieży

Dziś prezentujemy książkę objętą patronatem Psotnika “Ja, Odyn i dzicy Wikingowie”. To mitologia nordycka dla dzieci i młodzieży. Już sam rozdział o Ragnarze sprawił, że nie mogłabym przejść obojętnie 🙂

Idealna propozycja dla fanów wszelkich mitologii i legend oraz dla wielbicieli Skandynawii. Ta mitologia to trzeci tom w serii, zaraz po “Ja, Cezar i ekipa z Kapitolu” oraz “Ja, Zeus i ekipa z Olimpu”.

Jeśli nie znacie tej serii, możecie do tego wrócić tu! W tych książkach bogowie i boginie sami o sobie opowiadają w pierwszej osobie, zwracając się bezpośrednio do czytelnika, wyluzowanym, młodzieżowym językiem. Nie ma bariery językowej, która jest częstym problemem w przyswajaniu mitów przez dzieci. Jedyną trudnością są skomplikowane i egzotycznie brzmiące nazwy własne, ale da się przez to przejść.

W nowym odcinku “Ja, Odyn i dzicy Wikingowie” sami o sobie opowiadają bogowie i bohaterowie nordyccy. Możecie poznać najważniejsze mity Wikingów, które nie są zbyt dobrze znane nad Wisłą. Spotkacie tu okrutnego Odyna, nieprzewidywalnego Lokiego, boginię miłości Freję, mało rozgarniętego Thora i kilku innych 🙂 Opowieści poszczególnych postaci w wielu miejscach łącza się i układają w całość, zatem nie zrażajcie się po dość trudnym początku 🙂 Trochę okrutne, miejscami zabawne i na pewno… bardzo ciekawe.

Autorem tych książek jest Frank Schwieger, urodzony w Niemczech, nauczycie historii w gimnazjum. Ukończył studia z zakresu łaciny i historii i pasjonuje się starożytnością. Kto umiałby lepiej trafić do dzieci, jak nie osoba, która współpracuje z nimi na co dzień?

Ilustratorką książek jest Ramona Wultschner, niemiecka ilustratorka, ale również zawodowo związana z tworzeniem gier i filmów animowanych. To pewnie dzięki jej zainteresowaniom te książki nie tylko są dowcipnie i lekko zilustrowane, ale również zawierają elementy interaktywne.

tytuł: Ja, Odyn i dzicy Wikingowie

tekst: Frank Schwieger

ilustracje: Ramona Wultschner

tłumaczenie: Emilia Skowrońska

wydawnictwo: Papilon, 2020

dla dzieci w wieku: 9-12 lat

cena okładkowa: 39,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz