Potęga liczb. Jak liczby kształtują świat, w którym żyjemy

Potęga liczb. Jak liczby kształtują świat, w którym żyjemy

Dziś przed Wami premiera wydawnictwa KROPKA 🙂 “Potęga liczb. Jak liczby kształtują świat, w którym żyjemy” to album popularnonaukowy dla dzieci, który udowadnia, że liczby są wszędzie i wprowadza dzieci w niesamowity świat liczb.

We wstępie czytamy, że…

“Prawie wszystko można lepiej zrozumieć, jeśli przyjrzeć się liczbom ukrytym pod powierzchnią różnych zjawisk.”

W tym zdaniu mieści się motto książki, która jest udaną próbą pokazania młodym czytelnikom, że otacza nas matematyka i to ona pozwoliła ludziom poznać historię wszechświata i wszystkiego co się z nim wiąże. Autorzy postanowili pokazać dzieciom, że liczby są najważniejszym odkryciem ludzkości i że bez nich, wrócilibyśmy do zera!

Znajdziecie tu mnóstwo ciekawostek o świecie liczb, propozycje na proste liczbowe zabawy,  wiedzę o historii matematyki, ale przy okazji też o przyrodzie, handlu, pomiarach i wielu innych ważnych sprawach.

Osobiście, jako dziecko, szczerze nudziłam się na lekcjach matmy… przez wiele wiele lat. Ta książka może okazać się strzałem w 10 nie tylko dla tych, którzy matematykę lubią, ale również, a może przede wszystkim dla dzieci, które robią wszystko, żeby się matematyką nie zajmować. Tu królowa nauk pokazana jest z zupełnie innej strony. Wzory mogą być pasjonujące? Otóż mogą 🙂

Na końcu publikacji znajduje się SŁOWNICZEK, a w nim trudne albo ważne dla tej książki słowa. Znajdziecie tu kodowanie, sumer, pismo klinowe i wiele innych.

Pisząc o tej książce, nie sposób zlekceważyć ilustracje. Są świetne i jest ich naprawdę bardzo bardzo dużo! Utrzymane są w klimacie retro, w kolorystyce kojarzącej się z wypłowiałą na słońcu. Ich autorką jest Daniela Olejníková, ilustratorka i graficzka, która ukończyła Akademię Sztuk Pięknych i Projektowania w Bratysławie, na Wydziale Grafiki.

tytuł: Potęga liczb. Jak liczby kształtują świat, w którym żyjemy.

tekst: Isabel Thomas, Robert Klanten, Maria-Elisabeth Niebius i Raphael Honigstein

ilustracje: Daniela Olejnikova

tłumaczenie: Adam Pluszka

wydawnictwo: Kropka, 2021

objętość: 74 strony

dla dzieci w wieku: 6-12 lat

cena okładkowa: 44,90 zł

 

Jeśli chcesz zobaczyć inne książki dla dzieci o matematyce to zapraszam tu!

Reklama

Zostaw komentarz