Książka przyrodnicza Pokręcone życie dżdżownicy

Książka przyrodnicza Pokręcone życie dżdżownicy to pozycja, która zdobyła wyróżnienie w konkursie BolognaRagazzi Crossmedia Award 2022 na międzynarodowych targach książki dziecięcej w Bolonii, a dzięki wydawnictwu Debit jest już dostępna w języku polskim. JAK JA SIĘ CIESZĘĘĘĘĘĘĘĘ!!!!!!

Z nagradzaną włoską ilustratorką i autorką książek obrazkowych, Noemi Vola (ur. 1993), mieliśmy już okazję się zetknąć na polskim rynku, a na najnowszą czekaliśmy z zapartym tchem, od kiedy pojawiła się w zapowiedziach wydawnictwa 🙂

Kiedy książkę rozpoczyna cytat z Tove Jansson, czujesz, że to będzie dobra książka 🙂 I tak właśnie jest z Pokręconym życiem dżdżownicy 🙂 której autorka usłyszała kiedyś, przeczytaną na głos, historię dżdżownicy przeciętej na pół, opisaną w książce zatytułowanej Lato przez Tove Jansson właśnie i to zainspirowało ją, do stworzenia własnej książki o robakach 🙂

Na przeszło dwustu pięćdziesięciu stronach tej książki poznajemy dżdżownice wszerz i wzdłuż…. ich wygląd, budowę, barwy i wymiary, dowiadujemy się wielu niesamowitych rzeczy o stylu życia, mieszkania, zajęciach dnia codziennego…. na przykład tego, że dżdżownica nie ma kręgosłupa i jak spadnie ze schodów, to się nie połamie i nie odniesie żadnych poważnych obrażeń…. albo że w rodzinie dżdżownicowatych na całym świecie jest prawie 700 gatunków różnych dżdżownic.

Autorka książki nie ograniczyła się jednak do informacji związanych z biologią. Znajdziecie tu bowiem mnóstwo pytań, które zmuszą Was do rozważań wręcz filozoficznych o życiu dżdżownic i nie tylko. Z ogromnym poczuciem humoru, dociekliwością i dziecięcą ciekawością.

Wspaniała przeróżowa książka o dżdżownicach spodoba się czytelnikom w wieku od czterech lat. Górnej granicy wieku nie ma.

Tekst i ilustracje: Noemi Vola
Tłumaczenie: Justyna Kukian
wydawnictwo: Debit, 2022
twarda oprawa
Format: 143 × 205 mm
Stron: 256
Cena okładkowa: 59,90 zł
Dla dzieci w wieku: 4+

Jeśli macie ochotę na więcej książek popularnonaukowych z wydawnictwa Debit, to koniecznie zapraszamy tu!

Książka przyrodnicza Pokręcone życie dżdżownicy to nie jedyna dżdżownicowa publikacja opisywana w Strefie Psotnika 🙂

Jeśli masz ochotę na więcej, to zapraszamy tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz