Książka o zazdrości Już nie chcę być WIEWIÓRKĄ

Dziś najbardziej urocza z uroczych książka o zazdrości Już nie chcę być WIEWIÓRKĄ francuskiego autora Oliviera Talleca.

Dzięki wydawnictwu Druganoga to już trzecia książka z serii o charakternej wiewiórce w Polsce. Pierwszą i drugą pokazywaliśmy Wam już jakiś czas temu. Wszystkie są naprawdę kapitalne!

Jak to działa, że zawsze nam się wydaje, że trawa u sąsiada jest zieleńsza? Najnowszy trzeci odcinek jest właśnie o tym… o zazdrości i poczuciu, że inni mają lepiej.

Pewnego, jesiennego dnia, główna bohaterka dochodzi do wniosku, że już absolutnie nie chce być wiewiórką. Postanawia zmienić swoje życie. Jako cel swojej przemiany wybiera bobra, który jak każdy wie, ma wspaniałe życie. Ochoczo zabiera się za zwykłe bobrowe zadania, z entuzjazmem ścina zębami drzewa, nosi konary na plecach i szybko okazuje się, że wcale nie jest fajnie być bobrem.

Wiewiórka wciela się potem w rolę jelenia, jeża, nietoperza i wielu innych zwierząt. I wiecie co? Na koniec dochodzi do wniosku, że najfajniej być wiewiórką.

Książka o zazdrości Już nie chcę być WIEWIÓRKĄ to cudowna lektura do głośnego czytania do domu czy do przedszkolnej biblioteczki, która może być pretekstem do rozmów, pobudzi do rozmyślań i na pewno będzie świetną zabawą.

Spójrzcie na te zabawne ilustracje, w których stopniowo wiewiórka staje się hybrydą wszystkich gatunków, którymi chciała zostać, niesamowite emocje uchwycone w kolejnych obrazach, krótki tekst. Idealna książka dla dzieci w wieku 3-6. Polecam!

tytuł: Już nie chcę być WIEWIÓRKĄ

tekst i ilustracje: Olivier Tallec

tłumaczenie: Dorota Hartwich

wydawnictwo: Druganoga, 2023

objętość: 32 strony

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 44,90 zł

Jeśli macie ochotę zobaczyć jak inny autor przedstawił podobną tematykę w książce dla dzieci to koniecznie kliknijcie tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz