Książka o dziecięcej wyobraźni Tam, gdzie rosną dzikie kwiaty

Dziś u Psotnika książka o dziecięcej wyobraźni Tam, gdzie rosną dzikie kwiaty czyli wibrująca kolorami powieść graficzna argentyńskiego rysownika i autora komiksów, znanego pod pseudonimem Liniers.

Zalążek tej książki po raz pierwszy pojawił się w głowie Autora, gdy ujrzał swoje córki wpatrujące się w dżunglę na półwyspie Jukatan. To połączenie z Meksykiem czuć tu nie tylko dzięki dzikiej roślinności, lecz również opuszczonej azteckiej budowli.  Inspiracją do stworzenia historii o niezwykłej dziecięcej wyobraźni były dla Autora jego własne dzieci. Książka zadedykowana jest Matildzie, Clementinie i Emmie, córkom artysty i opowiada o niesamowitej przygodzie trzech dziewczynek.

Na maleńkiej bezludnej wyspie, po środku oceanu, awaryjnie wylądował wielki samolot pasażerski. Właściwie nie wylądował, tylko spadł, wbijając się w piach na plaży u wybrzeża wysepki. Z tej katastrofy lotniczej na szczęście ocalały trzy dziewczynki. Zdezorientowane wyruszyły na zwiedzanie lądu, na który nieoczekiwanie przyszło im spać z nieba. Wyspę porastała nieprzebyta dżungla i na każdym kroku dzieci napotykały coś zadziwiającego. To “eksotyczne” kwiaty, które potrafią mówić, to maleńki dom minigoryla, to ogromny wyspowy smok. Ekscytacja i szczęście miesza się tu ze smutkiem i strachem. Wspólna przygoda dziewczynek jest tym bardziej ciekawa, że każda z nich dodaje coś od siebie, wzbogaca wspólną wycieczkę. Czy uciekną przed goniącym ich smokiem? Czy coś je uratuje? Czym jest wielki popcornowy deszcz?

Sięgnijcie koniecznie po tę książkę, nawet z młodszymi dziećmi, które nie potrafią jeszcze czytać i dajcie się porwać przecudnej urody komiksowi 🙂 Rysunki, zwłaszcza fragmenty poświęcone roślinom, przypominają dziewiętnastowieczne ryciny z albumów botanicznych, a zaskakujące zakończenie na pewno wywoła uśmiech na twarzach czytelników w każdym wieku 🙂

tekst i ilustracje: Liniers

tłumaczenie: Karolina Jaszecka

wydawnictwo: Debit, 2022

objętość: 40 stron

dla dzieci w wieku: 4+

cena okładkowa: 32,90 zł

 

Jeśli książka o dziecięcej wyobraźni Tam, gdzie rosną dzikie kwiaty to dla Was za mało i chcecie JESZCZE WIĘCEJ WYOBRAŹNI to…

ZAPRASZAMY TU!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz