Ilustrowana klasyka literatury Opowieść wigilijna

Dziś przed Wami Ilustrowana klasyka literatury Opowieść wigilijna czyli kolejny tom adaptacji perełek literatury światowej dla niedorosłych czytelników od wydawnictwa Frajda.

Charles Dickens, jeden z najwybitniejszych brytyjskich powieściopisarzy epoki wiktoriańskiej, nareszcie jest dostępny dla początkujących czytelników. To za sprawą tego bogato zilustrowanego, skróconego wydania jego najbardziej znanej powieści, przepełnionej atmosferą świąt, kolędami  🙂

Głównego bohatera, wrednego chciwca, Ebenezera Scroogea zna każdy. To ten bogaty właściciel “kantoru”, który nie cierpi ludzi i świąt. W mroźny wigilijny wieczór uprzykrza życie swojemu ubogiemu pracownikowi Bobowi Cratchitowi, nie pozwalając mu spędzić świąt z rodziną.

Wszyscy wiemy, że święta to czas wyjątkowy, zarezerwowany na bycie dobrym na innych! Zmarły przed siedmiu laty wspólnik Scroogea, postanawia odwiedzić go i zapowiedzieć wizyty trzech duchów: Minionych, Obecnych i Przyszłych Świąt Bożego Narodzenia, aby przekonać zgorzkniałego mężczyznę do zmiany, zanim będzie za późno!

Czy duchom uda się przekonać Scroogea, że nie ma nic lepszego niż bycie dobrym, serdecznym i kochanym przez ludzi?

Koniecznie podsuńcie dzieciom tę adaptację w grudniu. To idealna książka również na prezent pod choinkę 🙂 Polecam z całego serca 🙂

tytuł: Opowieść wigilijna

seria: Ilustrowana klasyka literatury

autor: Charles Dickens

opracowanie: Jeremy Hauck

ilustracje: Maïté Schmitt

tłumaczenie: Grażyna Woźniak

wydawnictwo: Frajda, 2023

objętość: 128 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 54,90 zł

Ilustrowana klasyka literatury Opowieść wigilijna to jedna z kilku propozycji w serii.

Jeśli masz ochotę na więcej, to koniecznie kliknij tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz