Feralne Biuro Śledcze – Złodziej widmo – nowy odcinek serii

Feralne Biuro Śledcze - Złodziej widmo - nowy odcinek serii

Wczoraj premierę miał nowy, już czwarty, odcinek serii Feralne Biuro Śledcze! To “Złodziej widmo”, w którym w niewyjaśnionych okolicznościach giną słodycze. I nie chodzi tu jedynie o paczkę gum czy żelków, w Kłopotkowie poszkodowanych są setki, a straty idą w tysiące!

Nie lada wyzwanie dla agenta Czajki i jego niezmordowanych współpracowników. Otóż… uwagę szefa detektywów zwrócił fakt, że wszystkie nagłówki gazet mają wspólny mianownik. Bo jaki wniosek wysnulibyście, gdyby ze wszystkich okładek gazet krzyczały do Was hasła typu “Młodej parze zniknęły draże”, “Gdzie żeliki Amelki?” czy “Zakusy na miętusy”!!! To oczywiste, zwłaszcza dla takiego bystrzaka jak Czajka, że coś jest na rzeczy.

Cała ekipa Feralnego Biura Śledczego zabrała się za wykrycie złodzieja smakołyków. Ustawili żywą pułapkę w parku w postaci inspektora Zamęta z paczką wafelków. Niestety… zupełnie nie wiadomo jak i kiedy, słodycze zapadły się pod ziemię, a Zamęt przysięga, że nie próbował ani kawałeczka. Czy agentowi Czajce i jego współpracownikom uda się rozwikłać tę tajemniczą zagadkę?

W tle tych mrożących krew w żyłach wydarzeń, mamy wątek rozkwitającego uczucia pomiędzy Czajką a bibliotekarką Krysią.

“Złodziej widmo” to czwarty tom nowej serii detektywistycznej dla dzieci dopiero szlifujących umiejętność samodzielnego czytania. Jest idealnie przygotowana pod potrzeby początkującego czytelnika. Duża czcionka i spore odstępy pomiędzy linijkami tekstu, matowy papier nie męczący wzroku, duże ilustracje nawiązujące do tekstu, niezbyt duża objętość książki czyli szybszy sukces oraz ogromna dawka humoru.

Autorem serii jest Sven Jonsson, z którym mieliśmy przyjemność spotkać się osobiście, a do naszej rozmowy możecie wrócić tu!

Za ilustracje i szatę graficzną całego cyklu odpowiedzialna jest polska ilustratorka młodego pokolenia, Zosia Dzierżawska. Zobaczcie, jak pięknie to zmalowała 🙂

tytuł: Złodziej widmo

seria: Feralne Biuro Śledcze

tekst: Sven Jonsson

ilustracje: Zosia Dzierżawska

wydawnictwo: Bajka, 2019

objętość: 64 strony

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 29,90 zł

Dotychczas, oprócz “Złodzieja widmo”, w serii Feralne Biuro Śledcze ukazały się trzy tomy i możecie obejrzeć je dokładnie klikając w wybrany tytuł:

  1. Zatruty spinner
  2. Śliska sprawa
  3. Telefon Oliwki

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz