Drugi tom komiksu o rysowaniu Superkot

Jeśli szukacie lektury dla dziecka w wieku 6+, komiksu dla początkujących czytelników, rozwijającego kreatywność, zachęcającego do tworzenia własnych powieści graficznych, a do tego bardzo, ale to bardzo śmiesznego, to koniecznie sięgnijcie po tę serię! Drugi tom komiksu o rysowaniu Superkot Klub komiksowy. Perspektywy już jest dostępny w naszym sklepie 🙂

Już po raz drugi tytułowy kocur prowadzi Klub komiksowy czyli kurs tworzenia powieści graficznych w grupie małych podwodnych stworzonek. Ciężko mi określić ich gatunek ale to coś pomiędzy żabką o rybką 😀

Poprzednio mali uczestnicy byli bardzo spięci, bali się prezentować swoje pomysły na forum,  obawiali się nieprzychylnej oceny. Superkot świetnie sobie z tym poradził, wszystkich skutecznie zachęcił do twórczych działań i przełamał bariery.

Teraz, gdy grupa jest otwarta na działania, Superkot uznał, że warto popracować nad warsztatem. Na pierwszy plan wysunęło się rysowanie perspektywy, różnych krojów pisma i tym podobnych rzeczy 🙂 Oprócz technicznych zagadnień, Superkot stale rozwiązuje problemy w grupie rówieśniczej oraz tych, które zdarzają się pomiędzy przedstawicielami kilku pokoleń. Mamy tu oczywiście postać dorosłego, który krytykuje, wytyka błędy i epatuje moralizatorską postawą, traktując dzieci z góry.

Ten komiks zawiera charakterystyczny anglosaski styl przekazywania mądrości za pomocą pozornie durnych opowieści. Mnóstwo tu niewybrednych żartów, o kupie, pupie i tym podobnych, dzięki czemu łatwo mu trafić do dzieci, które oczywiście to poczucie humoru łapią w mig, a jednocześnie niesie ze sobą mocne, ważne i mądre przesłanie. Po tej lekturze nie będziecie mieć wątpliwości, że nie wolno się poddawać, nie można martwić się o zdanie innych, trzeba iść własną drogą, pielęgnować swój styl, a przede wszystkim warto działać, od czekania nic się nie wydarzy.

Autorem serii jest Dav Pilkey, który światową sławę zyskał dzięki swoim absolutnie bestsellerowym komiksom o Dogmanie i Kapitanie Majtasie. Autor ma więc już doświadczenie porywania czytelników w zwariowany świat. Tak jak już pisałam przy okazji prezentowania pierwszego tomu, w Superkocie czuć doświadczenie autora, który jako dziecko nadpobudliwe nie był chwalony przez dorosłych, a wręcz wciąż krytykowany i wypraszany z zajęć 🙂 Podobno Kapitan Majtas, dziś sprzedany w nakładzie przekraczającym osiemdziesiąt milionów egzemplarzy, powstał właśnie w szkole. Nauczyciel autora porwał go na strzępy i powiedział, że nie można spędzić reszty życia na robieniu głupich książek! (WOW! Mam nadzieję, że mu teraz chociaż trochę głupio).

Serdecznie polecamy Wam drugi tom komiksu o rysowaniu Superkot Klub komiksowy. Perspektywy.

tytuł: SUPERKOT. Klub komiksowy. Perspektywy

tekst i tekst: Dav Pilkey

tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński

wydawnictwo: Jaguar, 2023

objętość: 176 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 39,90 zł

 

Jeśli masz ochotę na więcej zwariowanych komiksów to zapraszamy tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz