Britannica Encyklopedia Infografika Wydawnictwo KROPKA 2024

Dziś prezentuję Wam nowość od wydawnictwa Kropka. Britannica Encyklopedia Infografika to niesamowita popularnonaukowa księga dla dzieci w wieku 6-8 lat 🙂

Czy tysiące faktów i liczb mogą być pasjonujące? Oczywiście, że tak! Jest tylko jeden warunek…  muszą być ciekawie zaprezentowane!

Które zwierzęta zabijają najwięcej ludzi? Do kogo należy i ile waży największa kupa na świecie? Gdzie rośnie najwyższe drzewo? To tylko trzy przykłady informacji, jakie znajdują się w tej imponującej wizualnej encyklopedii.

Ta księga, siostra poprzednio wydanej Britannica Nowa encyklopedia dla dzieci, zawiera ogromną porcję wiedzy i ciekawostek o Ziemi, Kosmosie, zwierzętach, ludzkim ciele, technologii i wielu innych. Autorami księgi są wybitni eksperci. Postanowili, by przekazując ogrom informacji dzieciom na całym globie, wykorzystać fakty znane nam o funkcjonowaniu ludzkiego mózgu! Otóż w 70% nasz mózg postrzega świat za pośrednictwem wzroku. We wstępie książki czytamy, że “człowiek potrafi rozpoznać znany sobie przedmiot w ciągu jednej trzynastej sekundy”. To właśnie dlatego infografiki są tak skutecznym sposobem na prezentowanie wiadomości i idealnym źródłem pozyskiwania wiedzy 🙂

Na przeszło trzystu stronach zostały przedstawione grafiki z ogromem wiedzy z wielu dziedzin. By ułatwić z korzystania z tak obszernej publikacji, na samym początku znajduje się graficzny spis treści, wstęp oraz instrukcja – przewodnik korzystania z książki.

To idealna książka na prezent dla każdego ucznia szkoły podstawowej, dla każdego dziecka ciekawego świata.

Prezentuję kilka zdjęć, ale wierzcie mi, że to promil zawartości 🙂 GORĄCO POLECAM!

tekst: Andrew Pettie oraz Conrad Quilty-Harper

infografiki: Valentina D’Efilippo

tłumaczenie: Magdalena Witkowska

wydawnictwo: Kropka, 2024

oprawa twarda, format: 210 x 280 mm

objętość: 336 stron

cena okładkowa: 149,90 zł

Wiek: 6-8

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz