Albert mówi NIE – nowy odcinek serii

Albert mówi NIE - nowy odcinek serii

Albert mówi NIE – nowy odcinek serii

Nakładem poznańskiego wydawnictwa Zakamarki, właśnie ukazała się książka Albert mówi NIE – nowy odcinek serii o ulubieńcu przedszkolaków, Albercie Albertsonie. Niewiarygodne, ale to już DWUDZIESTA książka o Albercie w Polsce!

Tym razem lektura może przyjść z pomocą rodzicom niejadków. Albert postanawia, że nie będzie jadł. Tata, głodny i zmęczony staniem nad patelnią, jest zniecierpliwiony. Robi wszystko co w jego mocy, by namówić syna do jedzenia. Albert jednak niewzruszony, wciąż mówi NIE. Nie zamierza jeść za nic na świecie.

Sprawdźcie sami jak to się wszystko skończy i kto zje pulpeciki przygotowane dla Alberta 🙂 Czyżby chłopiec zmienił zdanie? 🙂

KIM JEST ALBERT ALBERTSON?

Książkowym bohaterem, który podbił serca przedszkolakom na całym świecie. Ma kilka lat, mieszka w Szwecji z tatą i kotem Puzlem Nie przez przypadek książki o Albercie są tłumaczone na kilkadziesiąt języków, a ich łączny sprzedany nakład zbliża się do (bagatela!) dziesięciu milionów egzemplarzy. W Szwecji to kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów, a pierwsza z nich została wydana ponad czterdzieści lat temu. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, wielokrotnie nagradzana za swoją twórczość zarówno przez gremia dorosłych jak i dziecięcych jury, została przez szwedzki rząd uhonorowana medalem Illis quorum za „nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy”.

DLACZEGO KSIĄŻKI O ALBERCIE SĄ TAK LUBIANE PRZEZ DZIECI?

Albert boryka się z tymi samymi problemami, z którymi próbuje sobie poradzić każdy przedszkolak, niezależnie od tego, w którym kraju mieszka. Dzieci, obserwując jak Albert rozrabia, kombinuje i przeżywa różne chwile w swoim życiu, utożsamiają się z nim, rozpoznają własne zachowania i emocje.

tytuł: Albert mówi NIE

tekst i ilustracje: Gunilla Bergström

tłumaczenie: Katarzyna Skalska

wydawnictwo: Zakamarki, 2022

objętość: 32 strony

dla dzieci w wieku: 3+, 6+

cena okładkowa: 29,90 zł

Jeśli masz ochotę poznać więcej książek z Albertem Albertsonem w roli głównej, to zapraszamy tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz