„Miastonauci” akwarelowa opowieść Tytusa Brzozowskiego

Zainteresowanie miastem, budynkami i architekturą wpisało się w życie Tytusa Brzozowskiego na dobre 🙂 Ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, pracował w zawodzie architekta oraz maluje akwarelowe obrazy powiązane tematycznie z miastem.

Jak czytamy na oficjalnej stronie artysty tu!, „w swoich pracach opowiada o mieście marzeń – pełnym zdobnych kamienic, wąskich ulic i strzelistych wież. Posługując się elementami architektury i krajobrazu charakterystycznymi dla lokalności Warszawy, tworzy nowe światy, które mimo swej baśniowości ciągle są tutejsze. Szuka nawarstwień historii, zestawia budynki z różnych miejsc i czasów. W pracach Tytusa Brzozowskiego znajdziemy intrygujące, surrealistyczne elementy, poukrywane wątki i zdarzenia.”

Dzięki wydawnictwu Babaryba został niedawno wydany art-book Tytusa Brzozowskiego pod intrygującym tytułem „Miastonauci”.

To pozycja kartonowa, w dużym formacie, bez słów.

Każda rozkładówka to niesamowity obraz namalowany akwarelami, prezentujący panoramę swoistego, fantastycznego miasta z mnóstwem szczegółów. Na planszach możemy dopatrzyć się inspiracji i powiązań z dużych polskich miast takich jak Warszawa czy Wrocław.

To pozycja dla wszystkich, bo zachwycą się nią również dorośli, a dzięki mocnym materiałom, można spokojnie dać ją maluchowi i zwyczajnie nic nie robić, nie opowiadać, nie komentować… dzięki takim pozycjom, od samego oglądania, w dzieciach wyrabia się estetyka.

Książka ma swoją stronę internetową, można ją odwiedzić tu!

tytuł: „Miastonauci”

autor: Tytus Brzozowski

wydawnictwo Babaryba, 2017

14 kartonowych stron

dla wszystkich

cena okładkowa 32 zł

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

  1. karina napisał(a):

    piekna! kolejna pozycja do listy.

  2. Ewa napisał(a):

    Właśnie ją przeglądamy. Uwielbiam takie książki dla dzieci. Piękne akwarele. 🙂

STRONA W TRAKCIE MIGRACJI KOMENTARZE CHWILOWO WYŁĄCZONE