Złodziej kolorów - książka o sile śmiechu

Złodziej kolorów – książka o sile śmiechu

Dziś prezentujemy szóstą pozycję zilustrowaną przez Štěpána Zavřela, która ukazała się w języku polskim dzięki staraniom warszawskiego wydawnictwa Tatarak 🙂 Złodziej kolorów – książka o sile śmiechu została objęta patronatem Strefy Psotnika, jak cały cykl tego Autora.

Głównym bohaterem książki jest chłopiec o imieniu Pinin. Nie jest on tytułowym złodziejem kolorów, a raczej osobą, która próbuje uratować świat od szarości. Jak wyglądałby paw bez barw, albo las, ptaki, wszystko co nas otacza? Ciężko to sobie wyobrazić! Biedny Pinin był świadkiem, jak smutny przygarbiony człowieczek kradnie wszystkie kolory i zabiera je do worka. Zwierzęta poprosiły go o pomoc, wszak tylko ludzkie dziecko mogło zdjąć okropne zaklęcie i powstrzymać złodzieja.

“Kiedy jestem smutna, wszystko traci kolor i staje się szare. Mamo, kto kradnie kolory?”

Właśnie to pytanie usłyszane od małej dziewczynki zainspirowało Mafrę Gagliardi do napisania tej historii. O sile śmiechu, radości, pięknie flory i fauny, o emocjach. Ślicznie wydana i przepięknie zilustrowana w retro stylu przez wyjątkowego artystę, jakim był Štěpán Zavřel.

Uwielbiam książki tego duetu, te stworzone wspólnie i te indywidualne… uwielbiam je za to, że nie są wprost, operują symbolami, przenośniami, pozwalają dziecku na odkrywanie i własną interpretację, są artystycznym doznaniem. Sprawdźcie koniecznie!

tytuł: Zaczarowana Rybka

tekst: Mafra Gagliardi

ilustracje: Štěpán Zavřel

tłumaczenie: Natalia Mętrak-Ruda

wydawnictwo: Tatarak, 2022

objętość: 32 strony

dla dzieci w wieku: 4+

cena okładkowa: 44 zł

Jeśli nie znasz jeszcze twórczości Stepana Zavrela koniecznie odwiedź nasze wpisy!

  1. Dziadek Tomek
  2. Sen o Wenecji
  3. Odnalezione Słońce
  4. Ostatnie drzewo
  5. Zaczarowana Rybka

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz