Telefon Oliwki – wiosenna nowość w serii Feralne Biuro Śledcze

Telefon Oliwki - wiosenna nowość w serii Feralne Biuro Śledcze

Telefon Oliwki – wiosenna nowość w serii Feralne Biuro Śledcze, to już trzeci tom kapitalnych historii detektywistycznych z przymróżeniem oka, od wydawnictwa Bajka.

Tu rzecz dzieje się w kwietniu… jest więc bardzo aktualnie. W Kłopotkowie nastaje wiosna, a wraz z nią… śpiewające ptaki, kwitnące kwiaty, uporczywe pierwsze muchy i wszech obecna miłość!

Autor serii najwyraźniej się rozkręca, bo z każdym odcinkiem jest coraz ciekawiej. By rozwikłać szalenie trudną sprawę ogromnego rachunku telefonicznego Oliwki, Agent Czajka musi wznieść się na wyżyny i potrzebuje wsparcia. Tu nie pojawiają się, znani z poprzednich książek, współpracownicy detektywa, lecz zupełnie nowa postać – bibliotekarka Krysia. Między nią a Czajką zawiązuje się relacja nie tylko związana ze śledztwem, ale również dużo bardziej prywatna 😉

Bardzo dowcipny tekst, wciągająca zagadka i zaskakujące zakończenie to znaki rozpoznawcze! Nie zwlekajcie i podsuwajcie dzieciom Feralne Biuro Śledcze 🙂

Dla tych, którzy nie śledzili naszych poprzednich artykułów pełnych peanów i zachwytów tą nową serią, dorzucam link, a w kilku zdaniach…

“Feralne Biuro Śledcze” powstało z myślą o młodym czytelniku, który dopiero zaczyna samodzielną przygodę z książką. Duża czcionka, sporo ilustracji, o których zaraz napiszę więcej, niezbyt długi tekst, który pozwala na dość szybki sukces czytelniczy i motywuje do czytania jeszcze więcej. Dodatkowo każda książka zawiera część aktywizującą – interaktywną sekcję, czyli fragment akt, które można wypelnić samodzielnie.

Ilustracje idealnie pasują do tekstu. Są utrzymane w żartobliwie poważnym klimacie. Tu niby wszystko jest na serio… pochmurne twarze zaangażowanych specjalistów i kolory korespondujące z ponurą tajemnicą ? Ilustratorką serii jest Zosia Dzierżawska, doceniona na arenie międzynarodowej polska artystka młodego pokolenia (ur. 1983 r.).

Dość tajemniczy szwedzki autor bestsellerów, Sven Jönsson, został już dokładnie przepytany i zdemaskowany 🙂 przez Psotnika i aby przeczytać ich rozmowę wystarczy kliknąć tu!

tytuł: Telefon Oliwki

seria: Feralne Biuro Śledcze

tekst: Sven Jönsson

ilustracje: Zosia Dzierżawska

wydawnictwo: Bajka, 2019

objętość: 64 strony

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 29,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz