Szkoła magicznych zwierząt. Na głęboką wodę

Szkoła magicznych zwierząt. Na głęboką wodę

Dzisiejsza premiera wydawnictwa Debit, Szkoła magicznych zwierząt. Na głęboką wodę, to szósty odcinek serii, która skradła serca czytelników w wieku 9-12 lat. Co tym razem wydarzy się w klasie Panny Cornfield?

Akcja tej części dzieje się w upalne lato. Mnóstwo tu wody, pluskania i basenów. Pan Mortimer Morrison, właściciel sklepu z magicznymi zwierzętami, tym razem na poszukiwania niesamowitych istot udał się do Danii, kraju, który jak się okazało aż od nich kipi, a tymczasem w Szkole Wintersotne toczy się zwykłe życie. Co prawda nie tak zwykłe jak można przypuszczać, bo już dziesiątka dzieci otrzymała swoje magiczne zwierzęta.

Klasa uczy się pływać, wszyscy świetnie się bawią, tylko nie Hatice. Dziewczynka boi się wody i szybko staje się ofiarą drobnych złośliwości kolegów. Czy tym razem to właśnie jej w udziale przypadnie przyjaciel na całe życie i pomoże jej pokonać strach?

Oczywiście, jak we wszystkich częściach serii, wątki obyczajowe przenikają się z fantastycznymi. Czytelnik może bez trudu utożsamić się z którymś z bohaterów, wszak w klasie jest mnóstwo dzieciaków i każdy ma swoje inne problemy. Jak w każdej innej klasie są kompleksy, przyjaźnie, pierwsze miłości…

Tak jak wspomniałam, “Szkoła magicznych zwierząt. Na głęboką wodę”, to już szósta część serii. Jeśli jeszcze jej nie znacie, warto zacząć od początku. Wszystkie poprzednie odcinki pokazywaliśmy już w Strefie Psotnika i możecie wrócić do tego klikając w odpowiedni numer 🙂 1, 2, 3, 4 i 5 🙂

Autorką „Szkoły magicznych zwierząt” jest Margit Auer, niemiecka dziennikarka, która zaczęła pisać książki dla dzieci, gdy sama została mamą. Inspiracją do napisania tej konkretnej historii było prawdziwe spotkanie z bardzo tajemniczym człowiekiem, który wręczył jej zaskakujący prezent. To od niego wszystko się zaczęło ?

Całą serię ilustruje Nina Dulleck, mieszkająca nad Renem rysowniczka. Ilustracji nie ma zbyt dużo, są czarno-białe, ale kreska jest charakterystyczna i bardzo oryginalna.

tytuł: Szkoła magicznych zwierząt. Na głęboką wodę

tekst: Margit Auer

ilustracje: Nina Dulleck

tłumaczenie: Agata Janiszewska

wydawnictwo: Debit, 2021

objętość: 224 stron

cena okładkowa: 29,90 zł

dla dzieci w wieku: 8+

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz