Stowarzyszenie Magicznych Jednorożców. Oficjalny poradnik

Stowarzyszenie Magicznych Jednorożców. Oficjalny poradnik

Czy są wśród Was wielbicielki i wielbiciele JEDNOROŻCÓW? Jeśli tak, to mamy wspaniałą wiadomość. Właśnie zostało wydane w języku polskim, pierwsze na świecie kompendium wiedzy o tych tajemniczych stworzeniach. To “Stowarzyszenie Magicznych Jednorożców. Oficjalny poradnik” od wydawnictwa K.E. Liber.

Stowarzyszenie Magicznych Jednorożców istnieje i prężnie działa od setek lat. Skupia fascynatów, którzy badają, odkrywają i chronią jednorożce. Do tej pory działali w ukryciu, owiani mgiełką tajemnicy. Teraz, dzięki opublikowaniu tego oficjalnego poradnika, po raz pierwszy ich odkrycia stają się jawne, dostępne dla wszystkich wielbicieli tych magicznych i subtelnych stworzeń.

Książka, którą przedstawiamy jest nie tylko najbardziej wnikliwym źródłem informacji o jednorożcach, na jakie kiedykolwiek trafiliśmy, ale również, a może przede wszystkim… dowodem na to, że jednorożce i ich magia istnieją naprawdę!

Autorem poradnika jest Selwyn E. Phipps, sto pierwszy prezes stowarzyszenia, który jednorożcami pasjonuje się od najmłodszych lat. Dzięki swojej pracy i pasji, miał szczęście spotkać przedstawicieli wszystkich siedmiu rodzin jednorożców, które aktualnie występuja na świecie. Na kartach tej książki, postanowił podzielić się swoją wiedzą, cennym dowświadczeniem i zasłyszanymi historiami. To prawdziwa gratka dla fanów jednorożców!

Znajdziecie tu graficznie zaprezentowane miejsca występowania konkretnych rodzin tych stworzeń, dokładne opisy zawierające charakterystykę, historię, informacje na temat pożywienia, zwyczajów i magicznych właściwościach. Dowiecie się jak można się nimi opiekować i na nich jeździć. Jest tu multum ciekawostek i wiedzy praktycznej… Wiecie na przykład, że po śladach można poznać przedstawicieli poszczególnych rodzin? Różnią się odciskami kopyt!

Książka jest przepięknie wydana. Twarda oprawa wykończona złotą folią świeci w słońcu, niczym magiczna księga 🙂 Ilustracji jest mnóstwo i są fantastyczne. Część ważnych informacji zostało przedstawionych w formie graficznej, by łatwiej było je przyswoić 🙂

Pomyśleliśmy, że znajdzie się tu trochę osób, które pomimo prezentacji tego podręcznika, nie uwierzą, że jednorożce istnieją naprawdę. Specjalnie dla nich, poprosiliśmy jednego zaprzyjaźnionego jednorożca, by pomógł nam pokazać książkę… był trochę nieśmiały podczas robienia zdjęć, ale naszym zdaniem, wyszedł naprawdę uroczo 🙂 Jak Wam sie podoba? 😉

tekst: Michael O’Mara

ilustracje: Harry i Zanna Goldhawkowie z dodatkowymi ilustracjami Helen Dardik

tłumaczenie: Paulina Lubowiecka

wydawnictwo: K.E. Liber, 2018

objętość: 122 strony

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 39,99 zł

Książki nie da się, póki co, kupić w sklepie Psotnika. Jedynym miejscem, gdzie możecie ją znaleźć, jest sklep www.slimebox.pl a do tego konkretnego produktu można trafić tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz