Skunks i Borsuk – o przyjaźni z ilustracjami Jona Klassena

Skunks i Borsuk - powieść o przyjaźni z ilustracjami Jona Klassena

Dziś prezentujemy elektryzującą nowość wydawnictwa Mamania. To Skunks i Borsuk – powieść o przyjaźni z ilustracjami Jona Klassena!

Pierwsze co rzuca się w oczy, w kontakcie z tą książką, to wyjątkowe wydanie. Okładka, nie dość, że zaprojektowana przez Jona Klassena, autora słynnej “Gdzie jest moja czapeczka?”, to jeszcze wykończona retro papierem z wyraźną strukturą. Jeśli ktoś kocha książki, nie jest w stanie pominąć jej wzrokiem na półce.  Kiedy masz już ją w ręku i zaczniesz czytać, wciągniesz się od razu 🙂  To bardzo zabawna opowieść o dwójce bohaterów, których życia przypadkowo się skrzyżowały. Tytułowy Skunks i Borsuk są skrajnie różni. Patrząc na nich ma się wrażenie, że to się nie może udać! Przecież tak bardzo inaczej patrzą na świat! Czy mają szansę choć trochę się polubić? Okazuje się, że tak, nawet bardzo i mogą nauczyć się od siebie tak wiele 🙂

Borsuk jest spokojnym, opanowanym, stroniącym od towarzystwa osobnikiem. Nie lubi gotować, ceni ład i porządek, lubi swoje rytuały i przyzwyczajenia. Mieszka sam w dużym domu, korzystając z uprzejmości jego właścicielki, ciotki Luli. Jeden pokój na piętrze to pokój pudłowy, w którym Borsuk gromadzi różne pudełka, inny zaś to pokój kamienny, w którym zwierzak zajmuje się Ważną Pracą na Kamieniami. Borsuk z wielką powagą podchodzi do swojego zajęcia, lubi pracować w ciszy i pełnym skupieniu.

Pewnego dnia u progu domu, w którym mieszka Borsuk, staje Skunks i oznajmia, że za namową ciotki Luli, wprowadza się tu i teraz. Wyobraźcie sobie entuzjazm Borsuka… Skunks jest bardzo pogodny, gadatliwy, kocha kury (i niemal od razu zaprasza ich całe mnóstwo), uwielbia jeść, a nade wszystko gotować.

Początkowo Borsuk jest załamany i knuje plan pozbycia się Skunksa, ale czy nie zmieni zdania? Sprawdźcie koniecznie jak rozwinie się ta znajomość!

Autorką tekstu jest Amy Timberlake, wielokrotnie nagradzana amerykańska autorka z Chicago, której nie znaliśmy dotąd, a “Skunks i Borsuk” to pierwsza jej książka, którą przeczytaliśmy. Zupełnie inaczej jest z ilustracjami… jak wspomniałam są dziełem Jona Klassena, którego styl po prostu uwielbiamy! Powieść nie jest bardzo bogato zilustrowana, w książce znajdziecie kilka dużych ilustracji w kolorze oraz odrobinę więcej czarno białych. Cieszę się z nich bardzo i żałuję, że ma ich więcej 🙂

W zdjęciach książki na bloga wziął udział wieloletni przyjaciel Psotnika, skunks Zygmunt z Uprzejmego Łosia. Gdy tylko usłyszał o tej nowości, przyjechał bez chwili zwłoki 🙂 Już nie pierwszy raz, więc jeśli chcecie wrócić do poprzednich występów Zygmunta, to zapraszamy tu!

tytuł: Skunks i Borsuk

tekst: Amy Timberlake

ilustracje: Jon Klassen

tłumaczenie: Barbara Łukomska

wydawnictwo: Mamania, 2021

objętość: 144 strony

dla dzieci w wieku: 9+

cena okładkowa: 39,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz