Impro Frycek – książka dla dzieci o Fryderyku Chopinie

Impro Frycek - książka dla dzieci o Fryderyku Chopinie

Dziś prezentujemy jesienną nowość dla najmłodszych Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Impro Frycek – książka dla dzieci o Fryderyku Chopinie zapozna najmłodszych czytelników z sylwetką wybitnego pianisty oraz IMPROWIZACJĄ.

To książka biograficzna, ale podana tak lekko i zabawnie, że z powodzeniem sprawdzi się jako lektura dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Cała opowiedziana w tej książce historia jest wierszowana i rymowana. Wpada w ucho, jest rytmiczna. Idealnie nadaje się do głośnego czytania, w domu czy na zajęciach edukacyjnych w przedszkolu czy szkole 🙂

Bez podawania, abstrakcyjnych dla dzieci, dat, czuć, że opowieść dotyczy osoby, która żyła dawno dawno temu, w innej epoce, w której nie było nawet internetu, nie wspominając o innych wynalazkach 🙂  Autorka wspomina o listach Frycka, do rodzeństwa i rodziców, które zachowały się do dziś i stanowią niewyczerpane źródło informacji o nim i o czasach, w których żył.

Dzięki książce, czytelnik dowiaduje się kim i jakim człowiekiem był Fryderyk Chopin, jakie miał talenty, oprócz tych powszechnie znanych 🙂 jakie były najważniejsze i najbardziej przełomowe wydarzenia w jego życiu. Dzięki lekkiej, dowcipnej formie, treść wpada do głowy i zostaje w niej na długo 🙂 Inspiruje małych odbiorców również do improwizowania!

Autorką tekstu jest Katarzyna Huzar-Czub, której inne muzyczne wiersze pokazywaliśmy już kiedyś na blogu Psotnika i możecie wrócić do nich tu!  W Impro Frycku, autorka już na pierwszej stronie zapowiedziała, że po lekturze tej książki, Fryderyk Chopin już nigdy nie będzie kojarzył nam się z ponurakiem we fraku… i dotrzymała słowa! Ukazała sławnego Polaka, jako pełnego życia, szalonych pomysłów, spontanicznego ciepłego człowieka, przyjaciela zwierząt i członka patchworkowej rodziny!

Szatę graficzną opowieści o Fryderyku Chopinie zawdzięczamy Małgosi Zając. Książka utrzymana w szarościach, brązach i zieleniach, idealnie pasuje do opowieści i do tej pory roku 🙂 Zobaczcie…

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

tytuł: Impro Frycek

tekst: Katarzyna Huzar-Czub

ilustracje: Małgosia Zając

wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne PWM, 2020

objętość: 36 stron

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 25 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz