Podręcznik dla superbohaterów. Tom 5 Zagubieni

Podręcznik dla superbohaterów. Tom 5 Zagubieni

Czy dotarła już do Was wiadomość, że objęta patronatem Psotnika seria, która szturmem zdobyła serca czytelników, powiększyła się właśnie o piąty tom? 🙂 Podręcznik dla superbohaterów. Tom 5 Zagubieni jest już na księgarnianych półkach dzięki wydawnictwu Debit!

Główna bohaterka tych książek to Lisa. Gdy zaczęła się ta historia, była zalęknioną dziewczyną, ofiarą napaści szkolnych kolegów. Czytając cztery pierwsze tomy, byliśmy świadkami niesamowitego przeobrażenia się dziewczynki. Teraz zmieniła się nie do poznania… jest silna, pewna siebie i nie tylko sama posiadła supermoce, a teraz ma zamiar nauczyć ich innych i założyć grupę superbohaterów.

Lisa wie, że działanie w pojedynkę nie przynosi tak świetnych efektów, jak działanie w grupie. W mieście jest tyle złoczyńców, że przydałaby się jej pomoc. Pomimo, że Lisa odniosła pierwsze sukcesy w duecie z Maxem, szkolnym kolega, teraz ma zamiar, nauczyć wszystkiego jeszcze dwóch chłopaków. To zadanie stawia przed nią nowe wyzwania. Okazuje się, że w grupie trudno jest współpracować, pojawiają się problemy ze wzajemnym zaufaniem i Lisa, jako przewodniczka, musi sobie z tym poradzić.

Tymczasem okazuje się, że w mieście znika bez wieści chłopiec. Jego rodzice są bezsilni, policja próbuje znaleźć trop. Nowo założona grupa superbohaterów postanawia pomóc w odnalezieniu chłopca. Lisa ma naprawdę złe przeczucia, muszą działać szybko. Sprawdźcie koniecznie czy im się uda!

Jeśli nie znacie serii “Podręcznik dla superbohaterów” bardzo polecamy Wam nie tylko Podręcznik dla superbohaterów. Tom 5 Zagubieni, ale przede wszystkim lekturę pierwszego tomu, który prezentowaliśmy tu!

Lektura trzyma w napięciu od pierwszych stron i dotyka bardzo ważnych problemów dotyczących dzieci szkolnych. Agresja w szkole, brak akceptacji w grupie rówieśniczej, wspólne działania, przyjaźń i walka dobra ze złem to tylko kilka z nich. Gorąco polcamy “Podręcznik dla superbohaterów” wszystkim uczniom młodszych klas szkoły podstawowej! Komiksowy charakter tych książek sprawia, że są przystępne nawet dla niezbyt wprawionych czytelników.

tytuł: Podręcznik dla superbohaterów. T.5: Zagubieni

tekst: Elias Vahlund

ilustracje: Agnieszka Vahlund

tłumaczenie: Marta Rey-Radlińska

wydawnictwo: Debit, 2020

objętość: 94 strony

dla dzieci w wieku: 7+

cena okładkowa: 29,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz