Okropny rysunek! – o trudnych relacjach rodzeństwa dla dzieci

Okropny rysunek - o trudnych relacjach rodzeństwa dla dzieci

Dziś, prosto z drukarni, wpadły w nasze łapki trzy nowości od wydawnictwa Zakamarki. Jako pierwszą przedstawiamy “Okropny rysunek!”. To bogato zilustrowana książka dla dla dzieci w wieku przedszkolnym, która dotyka bardzo ważnych spraw, czyli trudnych relacji między rodzeństwem.

Poznajemy rodzeństwo akurat w momencie, gdy w zimowy dzień, razem rysują w domu przy stole. Siedzą naprzeciwko i dziewczynka nic nie może podejrzeć. Inka jest młodsza, pucołowata i ma dwa cienkie kucyki. Z całej siły chiałaby rysować tak pięknie jak jej Starszy Brat. Właściwie to chciałaby być jak On, mieć taki fascynujący pokój jak On i mieć tyle lat co On. I co gorsza, ma pełną świadomość, że nie ma szans, by go dogonić!

Choć brat nie chce zdradzić jej co rysuje, bo na pewno będzie papugować, Inka stara się najbardziej na świecie. Mimo to nic jej nie wychodzi. Wylana z wazonu woda rujnuje jej pracę, krzywa kreska namalowana mazakiem nie daje się usunąć, a wysuszona kartka jest pogięta. W dziewczynce wzbiera złość i cała jej frustracja. Przecież NIC jej nie wychodzi!!!

Ta książka jest świetna! Pełna szczerości, prawdy i ciepła. Z przewrotnym, zaskakującycm zakończeniem, którego oczywiście nie zdradzę. Idealnie przedstawia to, co zdarzyło się między moimi dziećmi wielokrotnie. Zdradza niesamowitą zdolność autorki do obserwacji dzieci. Mamy tu niesamowicie ukazane napięcie i rywalizację, która występują pomiędzy każdym rodzeństwem, ale przede wszystkim miłość, jaka ich łączy.

Nie tylko dzieci z rysunków przypominają mi moje własne, ale cała sytuacja jest po prostu z naszego życia wzięta!!!

To pierwsza książka Johanny Thydell wydana w Polsce, ale w swojej ojczyźnie, Szwecji, to znana i uznana autorka książek dla dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że Zakamarki nie poprzestaną na tym tytule i wkrótce poznamy więcej książek jej autorstwa 🙂

Jeśli czytaliście ostatnią adwentową nowość Zakamarków “Hurra, są święta” (którą pokazywaliśmy tu!) to z pewnością od razu poznacie charakterystyczną kreskę ilustratorki, Emmy Adbåge. Kapitalnie ukazała emocje, w rysunkach smaczki, które rozbroją dorosłych!

Zresztą, zobaczcie sami!!!

tytuł: Okropny rysunek!

tekst: Johanna Thydell

ilustracje: Emma Adbåge

tłumaczenie: Katarzyna Skalska

wydawnictwo: Zakamarki, 2018

objętość: 28 stron

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 27,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz