Książki na przekór stereotypom Raz tak raz na opak

Książki na przekór stereotypom Raz tak raz na opak

Dajcie znać, jak to jest z Waszymi dziećmi? Mają zawsze wyszorowane zęby, czy musicie po każdym posiłku przypominać o istnieniu szczoteczki i pasty? Mają wszystko poukładane na regalikach i w szufladach czy dosłownie wszędzie walają się sterty rzeczy? Znajdujecie w ich plecakach czyściutki piórnik czy raczej spleśniałe zapomniane kanapki?

Zawsze kiedy nadchodzi nowość od wydawnictwa Polarny Lis, jestem pewna, że to będzie zaskakująca i fascynująca przygoda i tak samo było tym razem 🙂 Seria Raz tak, raz na opak to opowieść o bliźniakach. Dwaj chłopcy, Rządek i Bałgan, są po prostu identyczni… ale czy na pewno?

Jeden wszystko robi zawsze dobrze, ma porządek, jest uprzejmy, systematyczny, zdrowo się odżywia… za to Bałgan… no cóż…. u niego wszystko jest na opak. Jeden wszędzie zgarnia pochwały, achy i ochy, drugi zaś wieczne uwagi i nagany. Czy rzeczywiście jeden chłopiec jest ideałem, a drugi jego przeciwieństwem, czy tylko tak nam się wydaje?

Ta przezabawna i przewrotna seria pokaże Wam, że czasem pozory mylą i nie zawsze warto kierować się stereotypami i uprzedzeniami. Idealna do wspólnego głośnego czytania w domu, w przedszkolu czy w szkole. Czytajcie!

tytuł: Raz tak, raz na opak

oraz

Raz tak, raz na opak w szkole

tekst: Constance Verluca, Julien Hirsinger

ilustracje: Cathy Karsenty

tłumaczenia: Paweł Łapiński

wydawnictwo: Polarny Lis, 2024

objętość: 40 stron

cena okładkowa: 39,90 zł

dla dzieci w wieku: 3+

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz