Nowa seria detektywistyczna dla dzieci Chaos i spółka na tropie

Nowa seria detektywistyczna dla dzieci Chaos i spółka na tropie to idealna propozycja na zbliżające się ferie zimowe dla wszystkich fanów gadających psów i kryminalnych zagadek!

Czy wyobrażacie sobie, że Wasz pies pewnego dnia przemawia do Was ludzkim głosem? I spokojnie tłumaczy, że rozumie wszystko co się do niego mówi oraz, że od dawna potrafi rozmawiać z ludźmi, ale dotychczas utrzymywał to w tajemnicy, by nie zostać poddanym dziwnym badaniom i doświadczeniom? To się może wydarzyć tylko w snach, a jednak….

Taką właśnie sytuację przeżył dwunastoletni Wojtek, główny bohater tej powieści. Jego tata, który jest policjantem pracującym z psami, postanawia zaadoptować swojego psiego partnera, gdy ten przechodzi na zasłużoną emeryturę. Pies od razu staje się ukochanym towarzyszem Wojtka. Chłopak świetnie opiekuje się zwierzęciem, które odwdzięcza się powierzeniem swojej najbardziej strzeżonej tajemnicy.

Pies Chaos nie tylko rozumie ludzką mowę i biegle nią włada, ale ma niesamowite doświadczenie z wieloletniej pracy w policji. Gdy rodzina wyjeżdża na wakacje w góry, całą społeczność małej miejscowości potrząsa wiadomość o napadzie na lokalnego kolekcjonera monet. Wojtek i Chaos wpadają na trop. Wraz z zapoznaną dziewczyną, Karolą, zakładają biuro śledcze “Chaos i spółka” i postanawiają rozwiązać zagadkę i ująć złodzieja.

Czy im się to uda? Przeczytajcie koniecznie i sprawdźcie jak pomocne potrafi być noszenie skarpetek latem! 🙂

Autorem tej powieści jest Marek Stelar, architekt, z pasji modelarz architektoniczny oraz autor powieści kryminalnych dla dorosłych. Teraz zadebiutował również jako autor książek dla dzieci 🙂 Książkę zadedykował swojej córce Karoli, więc imię bohaterki nie jest przypadkowe 🙂

Autor, jako miłośnik zwierząt, postanowił przemycić trochę edukacji i zamieścił w powieści sporo wskazówek, jak należy opiekować się psem. To krótkie informacje wtrącone na marginesie wciągającej przygodowo-detektywistycznej fabuły. Fajny pomysł!

Nowa seria detektywistyczna dla dzieci Chaos i spółka na tropie po pierwszym tomie zapowiada się naprawdę ciekawie. Co prawda tu przygoda dzieje się w Świeradowie-Zdroju, ale zarówno Wojtek, jak i Karola pochodzą ze Szczecina, więc podejrzewam, że kolejny tom tam właśnie będzie się rozgrywał… gdy dzieci wrócą już do domu.

tytuł: Chaos i spółka na tropie

tekst: Marek Stelar

ilustracje: Aleksandra Giemza

wydawnictwo: Frajda, 2023

objętość: 244 strony

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 44,90 zł

Jeśli macie ochotę na więcej detektywistycznych serii dla dzieci, to koniecznie kliknijcie tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz