Najwyższa na świecie wieża z książek – dla dzieci o miłości do czytania

Najwyższa na świecie wieża z książek - dla dzieci o miłości do czytania

Dziś prezentujemy nowość wydawnictwa Papilon. “Najwyższa na świecie wieża z książek” hiszpańskiej autorki Rocio Bonilla to opowieść dla dzieci o miłości do czytania!

Głównym bohaterem tej historii jest chłopiec o imieniu Jerzyk. Od kiedy pamięta pragnął nauczyć się latać. Z zazdrością obserwował ptaki szybujące w chmurach i chciał być jak one. Co roku w liście do Świętego Mikołaja prosił o prawdziwe skrzydła i za każdym razem zdmuchując świeczki na urodzinowym torcie prosił w myślach by wreszcie mógł pofrunąć… niestety wszystkie jego starania nie rzynosiły rezultatu… pod choinką znajdował wciąż zabawkowe skrzydła.

Pewnego dnia, którego wszystko się zmieniło, mama dała Jerzykowi książkę i powiedziała, żeby ją przeczytał. Zapewniła, że wtedy zacznie latać. Chłopiec oczywiście nie rozumiał o co chodzi mamie, ale zrobił jak prosiła. Gdy dosłownie pochłonął pierwszą, od razu sięgnął po następną, a później kolejną i kolejną… każdą przeczytaną książkę wsuwał pod siebie i czytał kolejną. W taki sposób, dość szybko, powstała najwyższa na świecie wieża z książek, a chłopiec przekonał się, że dzięki czytaniu rzeczywiście może latać.

Poetycka i przeurocza książka dla wszystkich moli książkowych 🙂 Idealna by podsunąć dziecku na początek przygody z literaturą 🙂 W zabawny i jednocześnie symboliczny sposób ukazuje jak wielką moc ma książka, jeśli tylko po nią sięgniemy!

Rocio Bonilla jest hiszpańską autorką książek dla dzieci. Prezentowaliśmy już wcześniej na blogu książkę autorską artystki, zatytułowaną “Jakiego koloru są buziaki?” i możecie wrócić do tego tu! Rocio Bonilla ma tak charakterystyczną kreskę, że nie sposób jej nie rozpoznać. Jej akwarelowe ilustracje tryskają ciepłem i humorem. Po prostu nie da się nie lubić pucułowatych buziaków jej bohaterów 🙂 Zobaczcie…

tytuł: Najwyższa na świecie wieża z książek

tekst i ilustracje: Rocio Bonilla

tłumaczenie: Beata Haniec

wydawnictwo: Papilon, 2019

objętość: 48 stron

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 36,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz