mazury1

mazury1

“Podróżowniki” to fantastyczna seria zeszytów, które można określić mianem hybrydy kreatywnego pamiętnika i przewodnika turystycznego dla dzieci.

Do tej pory wydano 10 tytułów w serii, a wśród nich Egipt, Turcja, Grecja i kilka regionów Polski. My zdecydowaliśmy się na “Podróżownik. Warmia i Mazury”.

Przewodnik jest podzielony na kilka rozdziałów, zaznaczonych różnymi kolorami. Oprócz informacji ogólnych, czytelnik dowie się o gwarze, kulinariach, najważniejszych faktach historycznych. Jest też bogata lista niezwykłych miejsc.

Na każdej stronie, oprócz garści ciekawych informacji, znajdziemy zadanie do wykonania. Do wypełnienia zeszytu wystarczy ołówek, ale jeśli mamy do dyspozycji klej, nożyczki i kredki będziemy mogli puścić wodze fantazji jeszcze bardziej.

Na wewnętrznym skrzydełku okładki znajduje się warmińsko – mazurskie memo do samodzielnego wycięcia.

Książka jest w poręcznym formacie, nie jest bardzo gruba – w sam raz żeby ją spakować do wakacyjnego plecaka.

W 2015 roku seria “Podróżowniki” została laureatem Nagrody Magellana w kategorii Wydarzenie Roku. Nagroda ta jest przyznawana najlepszym publikacjom turystycznym w Polsce.

Autorami serii są dziennikarze i fotografowie Anna i Krzysztof Kobusowie. Wraz z synami podróżują po całym świecie. Swoimi doświadczeniami i relacjami z tych wypraw dzielą się na swoim portalu malypodroznik.pl

Strasznie nam się podoba nasz Podróżownik, pokażemy Wam efekty naszej pracy jak już wypełnimy zeszyt. Polecamy Wam na wakacyjne wyjazdy, bo nawet jeśli nie wydano jeszcze zeszytu do miejsca gdzie jedziecie, zawsze możecie skorzystać z “Podróżownika uniwersalnego”!

mazury2

mazury3

mazury4

autorzy: Anna i Krzysztof Kobusowie

Wydawnictwo MAC Edukacja

96 stron

cena 23,66 zł

dla dzieci w wieku 6+

Reklama

Posty powiązane

Comments (3)

My w tym roku będziemy zwiedzać z “Podróżownikiem” o Wybrzeżu:)

Będąc na Warmii i mazurach fajnie zajrzeć do Parku Rozrywki Aktywnej Bartbo! Każdy mały Psotknik znajdzie tam coś dla siebie 😉

o! Nie słyszeliśmy nigdy o tym parku. Wielkie dzięki! 🙂

Zostaw komentarz