Małe sówki – książka dla dzieci o rozstawaniu się z mamą

Małe sówki - książka dla dzieci o rozstawaniu się z mamą

Nowość z katalogu wydawnictwa Mamania, “Małe sówki” to książka dla dzieci o rozstawaniu się z mamą, o przywiązaniu, niepowtarzalnej więzi i poczuciu bezpieczeństwa, jakie każda mama daje. To również książka dla tych, co nie chcą się ze swoją mamą rozstawać nawet na chwilę. 

To dość krótka, za to poruszająca, historia o sowim rodzeństwie. Bohaterami są Sara, Percy i Bill. Mają swoje imiona, ale również inaczej reagują na zniknięcie matki.

Historia zaczyna się w ich domu, w przytulnej dziupli wyścielonej gałązkami, liśćmi i piórami. Trójka maluchów czuje się bezpiecznie pod skrzydłami rodzica, aż do pewnego razu, gdy budzą się w środku nocy i odkrywają, że ich mama zniknęła. 

Naprawdę nie jest im do śmiechu, martwią się, że coś mogło jej się stać. Starsze, Sara i Percy, wymyślają możliwe scenariusze, za to najmniejszy Bill, tylko jak mantrę powtarza, że chce do mamy. Nie docierają do niego pocieszenie rodzeństwa. Przeczytajcie koniecznie czy mama wróciła i oczywiście czytajcie tę książkę szczególnie z dziećmi, które niechętnie rozstają się z mamą, choć na chwilę. Dzięki tej lekturze zrozumieją, że mama zawsze wraca!

Autorem “Małych sówek” jest, wielokrotnie nagradzany, irlandzki autor książek dla dzieci, Martin Waddell. Ma na swoim koncie długą listę książek dla najmłodszych, ale ta jest pierwszą wydaną w języku polskim. Za swoją twórczość został między innymi uhonorowany Medalem im. Hansa Christiana Andersena, nagrodą przyznawaną co dwa lata przez IBBY.

Ogromnym atutem “Małych sówek” są ilustracje, które zajmują całe rozkładówki. To dzieło brytyjskiego ilustratora, Patricka Bensona. Oprócz przepięknych, bardzo realistycznych portretów ptaków, wielką rolę odgrywa tu nocne światło, wprowadzające szczególną atmosferę. Zaglądanie do dziupli sów, mając za oświetlenie jedynie bladą poświatę Księżyca, to nie lada przeżycie!

tytuł: “Małe sówki”

tekst: Martin Waddell

ilustracje: Patrick Benson

tłumaczenie: Zofia Raczek

wydawnictwo: Mamania, 2019

objętość: 32 strony

dla dzieci w wieku: 2+

cena okładkowa: 39,90 zł

Reklama

Zostaw komentarz