Doktor Dolittle i jego zwierzaki – audiobook Jungoffska

Doktor Dolittle i jego zwierzaki - audiobook Jungoffska

To premiera, na którą bardzo czekaliśmy. Kolejny w serii naszych ukochanych książek czytanych przez niezastąpioną Edytę Jungowska – Doktor Dolittle i jego zwierzaki – audiobook Jungoffska!

Książkę znaliśmy od dawna, wszak to światowa klasyka literatury dziecięcej oraz, od pokoleń, lektura szkolna w polskich podstawówkach. I co jest zupełnie magiczne – gdy moje dzieci miały obowiązek przeczytania książki o tym tytule na lekcję języka polskiego, słyszałam tylko jęki, że nudaaaaa, a gdy dziś rano włączyliśmy płytę, natychmiast uznali, że historia jest śmieszna, wciągająca i że poproszą jeszcze raz, gdy tylko się skończyła 🙂

Doktor Dolittle i jego zwierzaki to opowieść o słynnym na całym świecie lekarzu zwierząt. John Dolittle, jako jedyny człowiek na globie, poznał bowiem język zwierząt i doskonale się z nimi potrafi porozumiewać. Niejednokrotnie jego pacjenci, ze względu na zły stan zdrowia, musieli przebywać pod jego dachcem przez cały tydzień, a po skończonej kuracji wcale nie chcieli wracać do swych włścicieli. Zwierzęta kochały Johna Dolittle!

Doktora nie da się nie polubić. Odnoszący się z ogromnym szacunkiem do przyrody, przyjaciel wszystkich zwierząt, u którego nawet krokodyl jest łagodny i nie zjada współlokatorów, często staje się powodem plotek i obmawiania przez ludzi i oczywiście ma ciągłe problemy finansowe, które zdają się nie mieć dla niego znaczenia. Jak sam twierdzi, z pieniędzmi są same kłopoty.

Doktor wraz ze zwierzęcymi przyjaciółmi, wybiera się w szaloną podróż do Afryki, by pomóc chorym małpom. Wbrew pustemu portfelowi, znajdują się wokół niego przyjaciele, dzięki którym plan udaje się zrealizować. Marynarz w podzięce za dawną pomoc, pożycza doktorowi statek, dostawca karmy pomaga jak może, a w trakcie rejsu, nawet delfiny służą pomocą, by wyprawa szczęśliwie dotarła do celu.

Nie wiem, czy to kwestia nowego tłumaczenia Michała Kłobuckiego, czy brawurowej interpretacji Edyty Jungowskiej, ale opowieść jest niezwykle dowcipna i cudownie aktualna. Słuchacz może przejrzeć się w opowieściach zwierząt, poznać naturę ludzką i się nad nią zadumać. Papuga Polinezja, towarzyszka tytułowego doktora, tak pięknie prześmiewczo się o nas, ludziach, wypowiada…

Wpadająca w ucho oprawa muzyczna, głos lektorki idealnie zmieniający się, w zależności czy tekst należy do papugi, konia czy innego zwierzęcia, piosenki… po prostu audiobookowy majstersztyk! JAK ZAWSZE!

Nagranie przeznaczona dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat, ale zapewniam, że spodoba się też starszym. U mnie 11latek jest zachwycony! 3 i pół godziny wyśmienitej zabawy… w podróży, przed spaniem, w trakcie zabawy klockami… po prostu idealna na każda okazję 🙂

Świetna oprawa graficzna płyty to zasługa doskonale znanego w kręgach fanów polskiej ilustracji dla dzieci, Macieja Szymanowicza. Mogliście się zetknąć z ilustracjami tego Autora w takich bestsellerach jak “Asiunia” Joanny Papuzińskiej, czy w książkach autorskich, takich jak”Rok w Krainie Czarów”.

Reklama

Zostaw komentarz