NOWE kartonówki z dziurami – CANIZALES

NOWE kartonówki z dziurami - CANIZALES

W katalogu wydawnictwa Tatarak ukazały się właśnie nowe kartonówki z dziurami, czyli kolejne tytuły artysty, który tworzy pod tajemniczo brzmiącym nazwiskiem Canizales. 

To mieszkający na Majorce, Kolumbijczyk Harold Jimenez Canizales, który zajmuje się różnymi formami sztuki. Oprócz malarstwa i rzeźby tworzy komiksy dla dzieci i dorosłych. Uwielbiam książki tego autora. Poprzednie “Mniam” i “Do góry nogami” totalnie skradły moje serce. Są bardzo przemyślane graficznie, wykorzystują grę skojarzeń, rozwijają wyobraźnię, dają duże pole Czytelnikowi 🙂 Każda rozkładówka jest zagadką i wielką niespodzianką. Tak było z poprzednimi książkami Canizalesa, które ukazały się w Polsce, i tak też jest z tymi!

Skupiając się na nowościach… Tym razem autor wziął na warsztat WODĘ! To chyba nie przypadek, bo nie ma aktualnie bardziej palącego tematu, niż właśnie woda.

“Czyje jest morze?” oraz “Plusk!” to dwie zupełnie inne książki, poruszające inne tematy, ale które łączy wodny motyw przewodni.

Czyje jest morze?

tekst i ilustracje: Canizales, wydawnictwo: Tatarak, 2019, 22 strony, cena okładkowa: 38 zł, dla dzieci w wieku 1-3 lata

To pierwsza książka dziecka do edukacji związanej z szanowaniem środowiska naturalnego. Przez zabawę dziecko dowiaduje sie, że nie należy śmiecić. Nasze morza i oceany są pełne odpadów, a foliowe torebki czy butelki stanowią prawdzice zagrożenie dla dzikich zwierząt.

Na kolejnych rozkładówkach zostały umieszczone otwory w kształtach przypominających plastikowy widelec, puszkę po napoju czy kapsel. Dopiero odwracając stronę okazuje się, że to nie śmieć tylko któreś z moeskich zwierząt – żółw, konic morski czy kalmar.

Ta książka uwrażliwi dziecko i da mu sygnał, że mamy obowiązek dbania o planetę, która jest nie tylko domem ludzi, ale również zwierząt.

Plusk!

tekst i ilustracje: Canizales, wydawnictwo: Tatarak, 2019, 22 strony, cena okładkowa: 38 zł, dla dzieci w wieku 1-3 lata

Co może być bardziej fascynującego od zabawy w kąpieli z kochającym rodzicem? Przecież to w wannie można przeżyć największe przygody. Spotkać wieloryba, koniki morskie czy homary.

To zabawna i ciepła opowieść o tym, jak wspaniały jest czas spędzony z najbliższą osobą 🙂 Tu polem do zabawy i wspaniałym pretekstem do wspólnego spędzania czasu jest wieczorna kąpiel. Dzięki tej książce można przy okazji oswoić z tym rytuałem opornych, ale nie tylko… poznacie kształty, zwierzęta zamieszkujące morza i oceany oraz kolory. Na czytelnika czeka pełno niespodzianek, ponieważ za każdym razem otwór, który z jednej strony wygląda jak dzikie stworzenie, zmienia się w jakąś część ciała taty, który bawi się z dzieckiem w kąpieli. Czasem to stopa, czasem ręka 🙂

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz