Co kryje nocne niebo? Gwiezdny zwierzyniec

Co kryje nocne niebo? Gwiezdny zwierzyniec Aina Bestard

Co kryje nocne niebo? Gwiezdny zwierzyniec to nowość w katalogu wydawnictwa Tatarak i kolejna niesamowita książka Ainy Bestard w Polsce! Jak zwykle przepiękna, interaktywna i wyjątkowa.

Tym razem, na kartach książki Co kryje nocne niebo? Gwiezdny zwierzyniec Autorka zabiera swoich czytelników w podróż do gwiazd. Dzięki tej książce poznacie gwiazdozbiory, które można odszukać na nocnym niebie.

Na początku znajduje się instrukcja, czyli krótka i jasna podpowiedź, jak należy z tej książki korzystać, a później… dzieje się magia!

Każda z ośmiu rozkładówek została zadedykowana innemu gwiazdozbiorowi z innej części świata. Po prawej stronie znajdziecie rymowaną zagadkę, po lewej zaś… okienko w dziecięcym pokoju, czasem dziecka, które mieszka blisko nas, a innym razem takiego, z którym dzieli nas pół globu. Należy rozchylić okiennice, by ujrzeć gwiazdy i zastanowić się nad odpowiedzią. Podnosząc kartę pod światło lub wsuwając pod nią latarkę, ujrzy się zwierzę, odpowiedź na tajemniczy wierszyk i tym samym nazwę danego gwiazdozbioru. Jest coś magicznego w rozchylaniu małych kartonowych okiennic, sama będąc dzieckiem robiłam prace plastyczne w okienkami tego typu. Ciekawe czy Autorka inspirowała się właśnie takim doświadczeniem 🙂

Można powiedzieć, że to książka popularnonaukowa dla dzieci, ale kontakt z nią bardziej kojarzy mi się z artystycznym doznaniem. Niesamowicie zilustrowana, w charakterystyczny dla Autorki sposób. Cudo, zachwyci nawet najbardziej wymagających czytelników.

Kilka słów o Autorce 🙂 Aina Bestard urodziła się na Majorce w 1981 roku, więc jest moją rówieśniczką 🙂 Mieszka w Barcelonie, często bywa w Polsce. Artyzm ma w zasadzie we krwi, bo jak sama napisała o sobie “Mój dziadek był świetnym rysownikiem, mój ojciec jest antropologiem, a mama artystką. Jestem małą częścią ich wszystkich”.

tekst: Zahori Books

ilustracje: Aina Besterd

tłumaczenie: Karolina Jaszecka

wydawnictwo: Tatarak, 2021

objętość: 24 strony

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 62 zł

Jeśli masz ochotę na więcej książek Ainy Bestard, to zapraszam tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz