Chris Van Allsburg “Ekspres Polarny” wznowiony bestseller – Tekturka

Chris Van Allsburg "Ekspres Polarny" wznowiony bestseller - Tekturka

Dziś ma premierę wznowienie dawno wyczekiwanej książki. Dzięki wydawnictwu Tekturka do polskich księgarń wrócił “Ekspres Polarny” amerykańskiego autora, Chrisa Van Allsburga. To chyba oznacza, że… coraz bliżej święta 🙂

Darzymy ten tytuł wyjątkowym sentymentem, więc z ogromną radością przyjęliśmy rolę patrona medialnego. Jeśli jednak ktoś “Ekspresu Polarnego” nie zna, to…

Narratorem tej opowieści jest mężczyzna, który wspomina pewną wigilię Bożego Narodzenia, gdy był jeszcze małym chłopcem. Opowiada czytelnikowi swoją niesamowitą przygodę. Otóż nie mógł zasnąć… w napięciu czekał na Świętego Mikołaja, który tradycyjnie w USA podkłada prezenty w nocy. Chłopiec po cichutku wstał z łóżka i bezszelestnie zbliżył się do okna. Oczekiwał sań i reniferów na niebie, a tymczesem ujrzał pociąg na chodniku przed swoim domem. To nie był zwykły skład PKP, jak sie domyślacie, tylko magiczny Ekspres Polarny, który zabiera dzieci daleko na północ, do siedziby Świętego Mikołaja.

Magiczna, malarsko zilustrowana świąteczna opowieść, która porywa nie tylko najmłodszych 😉 Ponadczasowa i uniwersalna. Mówiąc krótko ta książka to kwintesencja świąt Bożego Narodzenia.

“Ekspres Polarny” został wydany po raz pierwszy w 1985 roku. Od tego czasu doczekał się wielu wydań i przekładów w rekordowej ilości języków. Na całym świecie książka sprzedała się, jak dotąd, w liczbie przekraczającej dwanaście milionów egzemplarzy, stając się światową klasyką literatury dziecięcej. Książka była już dostępna na polskim rynku. Poprzednio wydaną wiele lat temu przez wydawnictwo Sonia Draga prezentowaliśmy w Strefie Psotnika tu! Nowe wydanie zostało nieco inaczej zaprojektowane, ilustracje nie mają białych ramek, a pokrywają całe rozkładówki.

Kilka słów o Autorze… Chris Van Allsburg urodził się w 1949 roku w USA, gdzie mieszka i tworzy do dziś. Studiował rzeźbiarstwo, ale tylko przez chwilę zajmował się tą dziedziną. Na szczęście dla fanów książek zajął się pisaniem i ilustrowaniem dla dzieci. Jest autorem wielu bestsellerów, trzy z nich zostały zekranizowane z udziałem wielkich hollywoodzkich gwiazd: „Jumanji”, „Zathura” i oczywiście dziś prezentowany „Ekspres Polarny”. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji widzieć tego filmu, warto obejrzeć po lekturze. Książka dużo mniej wyczerpuje temat i daje czytelnikowi pole do wyobraźni.

Zajrzyjcie do środka i dajcie się porawać na fascynującą przejażdżkę Eskpresem Polarnym 🙂

tytuł: Ekspres Polarny

tekst i ilustracje: Chris Van Allsburg

tłumaczenie: Agata Mietlicka

wydawnictwo: Tekturka, 2019

objętość: 34 strony

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 37,99 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz