Chłopiec z wyspy – Max Ducos

Chłopiec z wyspy - Max Ducos

Dziś jest oficjalna premiera książki, której okładka zasługuje na miano OKŁADKI ROKU 🙂 Chłopiec z wyspy – Max Ducos – po prostu! I w tym wypadku zachwyty nie ograniczają się tylko do frontu, bo ten jest tylko zapowiedzią malarskiego środka!

Książka ukazała się w Polsce dzięki staraniom wydawnictwa Polarny Lis, które już niejednokrotnie sprowadziło do naszego kraju perełki dla niedorosłych czytelników. Tym razem postawili na francuską opowieść o chłopcu, a nawet o dwóch 🙂

Bohaterem Chłopca z wyspy jest Tymek. Poznajemy go wieczorem… jest już przebrany w piżamę i strasznie mu się nudzi. Rodziców nie ma, a on został pod opieką starszej siostry, która słucha muzyki i siedzi z telefonem w swoim pokoju. Nastolatka nie ma najmniejszego zamiaru zajmowac się młodszym bratem.

Tymek jest zły i aby wyładować emocje, zrywa rysunek, który powiesił nad swoim łóżkiem…. a wraz z rysunkiem, kawałek tapety. To co ukazało się pod nią, na zawsze zmieniło jego życie.

Okazało się bowem, że za tapetą znajduje się przejście do tajemniczej krainy. Tymek z dziecięcą odwagą i ciekawością, postanowił sprawdzić co się tam znajduje.

Między innymi ten zabieg autora, przywodzący na myśl szafę prowadzącą do Narnii, sprawia, że hisotria jest baśniowa i niesamowita, choć nie brakuje w niej elemntów realistycznych.

Co odkrył Tymek po drugiej stronie ściany swojego pokoju? Znalazł tam starą latarnię morską, zamieszkaną przez samotnego chłopca o imieniu Morgan. Spędzili razem dużo czasu, Tymek poznał smutną hisotrię życia nowego przyjaciela i postanowił pomóc mu spełnić marzenie o powrocie do domu.

Nic Wam więcej nie zdradzę! Jest przyjaźń, niebezpieczny potwór, dobro i zło, miłość do przyrody zestawiona z chęcią wzbogacenia się kosztem zwierząt. Są narwale, żaglowce i pochwała dziecięcej wyobraźni.

Ogromnym atutem książki są ilustracje, a właściwie… spektakularne obrazy. Nie można się od nich oderwać. Dzięki dużemu formatowi publikacji , obrazy zajmujące często całe rozkładówki, pochłaniają czytelnika bez reszty.

Książka idealna na prezent, zarówno do wspólnego głośnego czytania, jak i do samodzielnego, wieczorem w łóżku lub na wakacjach.

Zobaczcie jak niesamowicie wyglądają ilustracje 🙂

tytuł: Chłopiec z wyspy

tekst i ilustracje: Max Ducos

tłumaczenie: Monika Szewc-Osiecka

wydawnictwo: Polarny Lis, 2020

objętość: 66 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 39,90

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz