777 pomysłów na zabawy z książką

777 pomysłów na zabawy z książką

Dziś prezentujemy nowość wydawnictwa Mamania “777 pomysłów na zabawy z książką”. To kapitalny podręcznik dla rodziców, bibliotekarzy i edukatorów, którzy chcą rozkochać dzieci w książkach!

Bardzo rzadko zdarza nam się pokazywać na łamach Strefy Psotnika książkę dla dorosłych, ale gdy zobaczyliśmy tę w zapowiedziach, nie mogliśmy się doczekać. Wszak zarażanie najmłodszych miłością do książek to jedno z naszych podstawowych założeń… wybieramy książki najlepsze, najmądrzejsze, najpiękniej zilustrowane i wydane, bo marzymy o czytającym społeczeństwie. Powszechnie wiadomo, że czytanie rozwija wyobraźnię, słownictwo, wspiera rozwój na różnych poziomach, ale czy równie dostępna jest wiedza jak sprawić by dzieci kochały czytać?

Jak zachęcić dzieci do czytania? Co zrobić, gdy córka/syn twierdzi, że nie lubi książek? Jak przekonać ucznia do niemiłosiernie nudnych szkolnych lektur? To najczęściej kierowane do nas pytania. Ta książka to odpowiedź na ogromną potrzebę, która niezaspokojona drzemie w wielu z nas 🙂

Małgorzata Swędrowska, autorka “777 pomysłów na zabawy z książką”, twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego i ekspertka popularyzacji czytelnictwa, postanowiła opisać wszystkie swoje wieloletnie doświadczenia i pomysły, by dać dorosłym narzędzie do rozkochiwania dzieci w książkach.

Małgorzata Swędrowska przekonuje, że to rodzice i nauczyciele mają szansę pokazać dziecku książkę jako “swoiste wrota, otwierające nasze myśli i świat uczuć i wyobraźni na wrażenia nie do opisania, nie do wypowiedzenia, tylko po prostu do przeżycia.”

W pierwszej części książki znajdziecie pomysły na zabawę przed, w trakcie i po czytaniu. To zarówno ćwiczenia ruchowe, wprowadzanie rytuałów do czytania, jak i zabawy po czytaniu. Autorce zależy na pokazaniu, że im więcej uda nam się wprowadzić dobrych i mocnych przeżyć przy spotkaniu z książką, tym chętniej dziecko sięgnie po książki samodzielnie.

Druga część została poświęcona pomysłom, który mogą pomóc dziecku w nauce czytania, tak by wyrobić gotować do nauki czytania i pisania, które jest bardziej złożone i nie ogranicza się jedynie do poznania liter.

Na końcu książki znajdziecie rozdział zatytułowany “Polecane książki”, w którym mieszczą się, rekomendowane przez Autorkę, tytuły do wieczornego czytania, książki obrazkowe oraz książki pomocne w nauce czytania. Większość z wymienionych propozycji prezentowaliśmy już w Strefie Psotnika, możecie je łatwo wyszukać korzystając z lupki na naszej stronie 🙂

Choć “777 pomysłów na zabawy z książką” to lektura dla dorosłych, znalazło się w niej miejsce na czarno-białe ilustracje Tomka Kaczkowskiego. Możecie znać jego szaloną kreskę z książek dla dzieci, a jeśli nie kojarzycie, to zapraszam tu!

Nie przegapcie tej książki. To świetne narzędzie dla dorosłych!

tytuł: 777 pomysłów na zabawy z książką

tekst: Małgorzata Swędrowska

ilustracje: Tomasz Kaczkowski

wydawnictwo: Mamania, 2021

objętość: 256 stron

dla rodziców, bibliotekarzy i edukatorów, którzy chcą rozkochać dzieci w książkach

cena okładkowa: 39,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz