miasto6

miasto1

“Miasto labiryntów” to interaktywna książka dla dzieci od 6 roku życia. Już na pierwszej stronie poznajemy wesołego burmistrza miasteczka o imieniu Jarek (imię oczywiście na cześć autora).  Życie w miasteczku jest bardzo skomplikowane, bowiem w najbardziej nieoczekiwanych momentach pojawiają się w nim LABIRYNTY. Burmistrz zaprasza nas do środka i prowadzi przez całą książkę, służąc radą i przedstawiając kolejno charakterystyczne miejsca, mieszkańców i ich pupili.

Czytelnik ma spore pole do popisu, bowiem na 128 stronach znajdzie mnóstwo labiryntów o różnych poziomach trudności. Każdy z nich jest opatrzony krótkim dowcipnym tekstem wyjaśniającym zadanie. No to do roboty! Burmistrz Jarek i mieszkańcy miasta liczą na Waszą pomoc 🙂

To pozycja, która poprzez zabawę, skłania dziecko do skupienia. Rozwija spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz małą motorykę czyli ruchową sprawność dłoni. Ta ostatnia jest bardzo istotna przy nauce pisania, zatem dzieciaki, które po wakacjach idą do pierwszej klasy warto zaopatrzyć w tę książkę na lato.

Autor, Jarosław Adam Kalinowski, ma 29 lat, ukończył Polsko – Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych, zajmuje się malarstwem, ilustratorstwem i nauczaniem plastyki, a “Miasto Labiryntów” to jego książkowy debiut. W jego pracach często pojawia się motyw miasta, autor przyznaje, że fascynuje go miejska tematyka. Więcej jego prac możecie obejrzeć na stronie internetowej tu.

miasto2 (1)

miasto3

miasto5

Na początek spróbujcie jak Wam pójdzie psotnikowy labirynt 🙂 z pozdrowieniami od Jarka Kalinowskiego

13313596_988158681221105_465225869_o

autor: Jarosław Adam Kalinowski

Nasza Księgarnia, 2016

128 stron

dla dzieci w wieku 6-10 lat

cena okładkowa 29,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (1)

Zostaw komentarz