zeloglowna

zelo1

“Żeloglutki na placu budowy” to oryginalna pozycja. Książka składa się z 15 kartonowych tablic sklejonych w blok i umieszczonych w teczce zamykanej na gumkę. Można oglądać ją strona po stronie. Każda z nich to scena z placu budowy, wyjątkowo bogata w szczegóły. Autor jest rysownikiem komiksów, co widać w komiksowym stylu ilustracji. Na kartach przedstawione jest mnóstwo maszyn budowlanych, bo są tu koparki, spychacze, dźwigi, ciężarówki, podnośniki, taczki i wiele innych.

Zamiast ludzi na budowie pracują w pocie czoła tytułowe Żeloglutki – sympatyczne, pomarańczowe obłe stworki. Pracowitość nie leży w ich naturze, tak naprawdę lubią się bawić, więc można wytropić ich w różnych zaskakujących sytuacjach – niektóre śpią w ukryciu, inne puszczają latawce albo jeżdżą na hulajnodze.

Jeśli się wyrwie wszystkie plansze powstanie z nich duża układanka, a na ostatniej stronie okładki znajdziemy podpowiedź jak powinna wyglądać w całości. Jest naprawdę w rozmiarze XXL, bo po rozłożeniu ma prawie 1,5 metra długości! Może być świetną ozdobą nad łóżkiem młodego inżyniera… albo może kącika do zabawy, bo ciężko by było zasnąć.

Po drugiej stronie układanki są różne zadania do rozwiązywania, zagadki i opisy maszyn budowlanych. Po zabawie, jeśli nie zdecydujecie się na dekorowanie ścian, całość można znowu włożyć do teczki.

Polecam wszystkim małym fanom budownictwa.

zelo2

zelo3

zelo4

 

zelo5

zelo6

zelo7

koncepcja i ilustracje: Janusz Wyrzykowski

Nasza Księgarnia, 2016

30 kartonowych stron

dla dzieci 0+

cena okładkowa: 39,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (3)

Fajna zabawa książko-puzzlowo-budowlana:)

Bardzo fajna książka. Też nią jesteśmy z córką zachwycone!

Zostaw komentarz