blog o książkach dla dzieci

WYSTRZAŁOWEGO SYLWESTRA ŻYCZYMY WSZYSTKIM, KTÓRZY DO NAS ZAGLĄDAJĄ

i prezentujemy ostatnią książkę w 2016 roku!

x5

W kwietniu prezentowaliśmy pierwszy tom zbiorczego wydania odcinków komiksu “Tymek i Mistrz” . Niedawno do kolekcji dołączył drugi. Razem wyglądają świetnie! Grafika umieszczona na grzbietach wyraźnie się uzupełniła wraz z nadejściem środkowego tomu.

Mistrz to stary czarodziej z długą siwą brodą, a Tymek to jego bystry uczeń. Razem często wpadają w tarapaty, rozwiązują problemy, walczą z wrogami. Ich przygody są zwariowane i bardzo śmieszne. Seria zalicza się do gatunku fantasy. Bohaterowie podróżują w czasie, spotykają duchy, trolle, dinozaury. W każdym odcinku zaskakują, a oprócz tytułowych bohaterów występuje tu cała plejada gwiazd.

Bardzo nas rozśmiesza garderoba Mistrza. Zazwyczaj spotykamy go w gwieździstej pelerynie, ale w niektórych odcinkach możemy zobaczyć jego stroje na specjalne okazje 😀 w nocy śpi w czarodziejskiej szlafmycy, ma świetny zimowy płaszcz i czapę, w stroju nurka wygląda jak milion dolarów, a raz możemy zobaczyć Mistrza nago 🙂

Na końcu tomu znajdziemy Dodatki, a w nich odcinek przygotowany w 2007 roku dla belgijskiego magazynu “Spirou” oraz okładki wydawanych w Egmoncie trzeciego i czwartego tomu serii.

Kultura Gniewu zapowiada, że trzeci, ostatni zbiorczy tom ukaże się za pół roku.

Rafał Skarżycki i Tomasz Lew Leśniak to fantastyczny duet. Dzięki nim łatwiej nakłonić opornych do lektury 🙂 z mojego doświadczenia wynika, że sami się garną do czytelnictwa. Autorzy razem stworzyli nie tylko kultową serię “Tymek i Mistrz”, a również “Jeża Jerzego” czy “Hej! Jędrek”.

Jeśli jeszcze nie znacie tej serii, sięgnijcie konieczne. Tych co znają, zapewne nie trzeba namawiać 🙂

x4

x3

x6

x2

Uwielbiam kreskę Tomka Leśniaka!

12986629_1162317887111860_1889813698_o

tytuł: “Tymek i Mistrz” wydania zbiorcze 1 i 2 tom

tekst Rafał Skarżycki

ilustracje Tomasz Lew Leśniak

Kultura Gniewu, 2016

152 strony

dla dzieci 6+

cena okładkowa 44,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz