Przygody Astrid – zanim została Astrid Lindgren

Przygody Astrid - zanim została Astrid Lindgren

“Przygody Astrid – zanim została Astrid Lindgren” to nowość, którą już mogliście mieć w rękach, bowiem Zakamarki trzynaście lat temu wydały tę książkę jako pierwszą w swoim katalogu. Teraz wróciła w drugim wydaniu – poprawiona, uzupełniona i uaktualniona!

Pozycja absolutnie obowiązkowa – przepięknie wydana, mądra, wzruszająca, ukazująca dziwne (z perspektywy dzisiejszego dziecka) czasy w jakich dorastała Astrid. Po lekturze tej książki, jeszcze bardziej kocham twórczość i niesamowity talent Astrid Lindgren.

Dzięki tej książce Czytelnik może przenieść się w czasy dzieciństw Astrid Lindgren i przeżyć z nią niejedną przygodę, ale również zdać sobie sprawę, jak inne było życie dzieci ponad sto lat temu. To lektura, która wciągnie każdego fana szwedzkiej autorki wszechczasów, niezależnie od wieku!

Pierwsze wydanie ukazało się z okazji setnych urodzin Astrid Lindgren, drugie zaś  w roku, w którym na całym świecie obchodzimy 75. urodziny Pippi, najsłynniejszej bohaterki wykreowanej przez Autorkę 🙂 To niesamowite, że książki Astrid Lindgren wcale się nie starzeją i nadal cieszą się orgomną, niesłabnącą popularnością. Wciąż ukazują się po polsku kolejne książki Autorki. Astrid Lindgren jest FENOMENALNA i po prostu musicie przeczytać tę książkę!!! 🙂

Znajdziecie tu nie tylko mnóstwo opowieści o tym, jaka, jako dziecko, była Astrid, w co uwielbiała się bawić z rodzeństwem i przyjaciółmi, ale również w jaki sposób swoje wspomnienia wykorzystywała pisząc książki. Okazuje się, że mnóstwo opisywanych przez Autorkę miejsc, ludzi i wydarzeń, było zaczerpniętych prosto z jej życia. Astrid uwielbiała przyrodę i to czuć w każdej hisotrii, która wyszła spod jej pióra 🙂

Pomimo, że to ksiązka biograficzna, nie bójcie się nudy! Tu fakty podane są w bardzo interesujący sposób.  Czy możecie sobie wyobrazić, że Astrid, jako dziecko, nie miała żadnych własnych książek? W jej domu, na wsi, w gospodarstwie, gdzie ciągle był ogrom pracy, czytanie uważano, za stratę czasu, a jej babcia była przekonana, że spędzanie czasu czytając to wręcz grzech!

Jak na książkę opartą na faktach przystało, znajdziecie tu mnóstwo archiwalnych fotografii oraz map ukazujących miejsca związane z Autorką. Te jednak mieszają się z prześlicznymi, kolorowymi ilustracjami Evy Eriksson, które sprawiają, że opowieść zdaje się bajką 🙂 Zobaczcie:

tytuł: Przygody Astrid – zanim została Astrid Lindgren

tekst: Christina Björk

ilustracje: Eva Eriksson

tłumaczenie: Hanna Dybel-Trzebiatowska

wydawnictwo: Zakamarki, 2020, wydanie II

objętość: 96 stron

dla dzieci 6+ i dorosłych

cena okładkowa: 49,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz