“Przepraszam, żabo!” podręcznik dobrych manier dla najmłoszych

"Przepraszam, żabo!" podręcznik dobrych manier dla najmłoszych

Dziś trafiła na księgarniane regały nowość z naszej ukochanej serii “Kartonówki dla ciut starszych” od wydawnictwa Bajka! “Przepraszam, żabo!” podręcznik dobrych manier dla najmłoszych, cudownego duetu… z tekstem niezastąpionej Małgorzaty Strzałkowskiej oraz z rysunkami, znanego głównie jako komiksiarza, Piotra Nowackiego!

Oboje są częstymi gośćmi na naszym blogu, ale o tym za chwilę 🙂

Wracając do dzisiejszej premiery…”Przepraszam, żabo!” to rymowana opowieść o zwierzęcych mieszkańcach Kwietnej Doliny. Główna bohaterka, jasnowłosa Myszka, stara się dla wszystkich być miła i uprzejma. Zawsze wie, jak się zachować, niezależnie od sytuacji… pomaga sąsiadom, wita się z napotkanymi znajomymi i szeroko się uśmiecha. Niestety nie wszyscy w miasteczku są tacy jak ona. Niektórzy przepychają sie w drzwiach, innym sprawia trudność trafienie do śmietnika.

Na każdej rozkładówce została przedstawiona inna sytuacja, w której Myszka daje dobry przykład. Tekst aktywizuje czytelników do rozmów, ponieważ za każdym razem na końcu sceny pojawia się pytanie “Teraz powiedz w kilku słowach – kto z nich dobrze się zachował?”.

Jeśli macie ochotę przekazać małemu dziecku podstawowe zasady savoir vivre’u, wytłumaczyć, dlaczego są ważne i potrzebne, to nie znajdziecie lepszej książki 🙂 Myszka uczy jak zachować się w teatrze, na ulicy czy w sklepie.

Uwielbiamy teksty Małgorzaty Strzałkowskiej. To niezaprzeczalnie mistrzyni! Psotnik miał wielki zaszczyt przeprowadzić z Poetką rozmowę i jeśli macie ochotę na lekturę to zapraszamy tu!

Rysownik, Piotr Nowacki, to autor wielu kapitalnych komiksów, a część z nich pokazywaliśmy w Strefie Psotnika i możecie do nich wrócić, klikając tu!

Jak twierdzi sam artysta, praca nad “Przepraszam, żabo!” była dla niego nowym wyzwaniem, pierwszy raz bowiem, ilustrował rymowany tekst dla najmłodszych czytelników.

Uważam, że poszło świetnie i mam nadzieję, że to dopiero początek ilustratorskiej przygody w Bajce! 🙂 Żywe kolory, przezabawni i wyraziści bohaterowie, dobrze dobrana ilość detali na ilustracjach, do dedykowanego wieku odbiorcy.

Polecam “Przepraszam, żabo!” bardzo, bo…

 

„Dobrze być zawsze miłym dla innych i dobrze wiedzieć, jak się zachować, dlatego myszkę z Kwietnej Doliny naprawdę warto jest naśladować”.

 

Cała seria “Kartonówki dla ciut starszych” jest absolutnie genialna i prezentuje się niesamowicie 🙂

Wszystkie książki zostały zaprezentowane w Strefie Psotnika i łatwo odnajdziecie je, wpisując konkretny tytuł w lupkę w prawym górnym rogu 🙂

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz