Nowy spektakl dla dzieci “Spaghetti” Teatr Baj

2_Spaghetti - fot. Albert Roca Macià (1)

Nowy spektakl dla dzieci “Spaghetti” Teatr Baj w Warszawie!

W ostatnią sobotę, 2 października 2021 roku, odbyła się uroczysta premiera i już można kupować bilety na to zwariowane przedstawienie 🙂 Psotnik był, wszystko widział i zachęca do wypadu do teatru, bo powodów jest co najmniej kilka!

Czy jest na sali ktoś, kto nie lubi makaronu? Chyba takich dzieci na świecie nie ma! Opowieść “Spaghetti” toczy się oczywiście w kuchni. Dwaj kucharze, bracia, prezentują publiczności, jak przygotować je idealnie. Wszak są mistrzami tego włoskiego dania!

Proces gotowania, który widz obserwuje, jest bez przerwy przerywany przez zaskakującego nieproszonego gościa. Sprawdźcie koniecznie po co przybył.

Spektakl jest dedykowany dla dzieci od 3 roku życia. Pokazuje skomplikowane relacje pomiędzy starszym i młodszym rodzeństwem, niczym niestłumioną dziecięcą wyobraźnię, która sprawia, że nawet najzwyklejsze czynności, stają się przygodą oraz przepis na najsmaczniejsze danie pod słońcem – sam makaron.

Minimalistyczna scenografia, tylko trójka aktorów, mnóstwo humoru i pełno muzyki na żywo z wykorzystaniem tradycyjnych instrumentów, takich jak akordeon czy ukulele, ale również bardziej ekstrawaganckich przedmiotów… kuchennych garnków, przykrywek czy nieugotowanego makaronu 🙂

Spektakl powstał we współpracy warszawskiego Teatru Baj i Teatru Batida z Kopenhagi w Danii. Twórcy z obu instytucji, spotkali się aby odnaleźć wspólny język teatralny. Niesamowite, że temat okazał się tak bardzo uniwersalny! Cudowne, że SAM makaron jest rarytasem wśród polskich i duńskich przedszkolaków 🙂

Bardzo zachęcam Was do odwiedzenia Teatru Baj z jeszcze jednego powodu. Otóż niedawno zakończył się, trwający trzy lata, gruntowny remont całego obiektu. Kamienica z 1914 roku początkowo została zaprojektowana jako Pałac dla dzieci i remont przywrócił bryle budynku dawne założenia.

Efekt jest imponujący! A w środku? Całe foyer zostało ozdobione grafikami zaprojektowanymi przez kazimierskiego, nieżyjącego już, malarza Dariusza Twardocha. Charakterystyczne dla twórczości tego artysty Ludzieńki zdobią też teatralne gadżety, foldery, a nawet stały się lalkowymi bohaterami.

Zdjęcia z premierowego przedstawienia wykonał Albert Roca Macià. Zobaczcie co tam się wyprawiało! Mam nadzieję, że nabraliście ochotę na “Spaghetti” 🙂

Twórcy:
autor: Søren Ovesen
tłumaczenie: Bogusława Sochańska
reżyseria: Søren Ovesen
asystent reżysera: Simon Holm
scenografia: Annika Nilsson
muzyka: Theatergruppe Batida i Nina Foss

Obsada:
Put – Marta Gryko-Sokołowska
Beniamin Wysoki – Andrzej Bocian
August Wysoki – Piotr Michalski

 

Jeśli macie ochotę na więcej spektakli Teatru Baj to kliknijcie tu!

Jeśli chcecie kupić bilety to zapraszam tu!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz