Nowa książka Astrid Lindgren Zwierzątko dla Pellego

Nie uwierzycie! Dziś u nas nowa książka Astrid Lindgren Zwierzątko dla Pellego. Gratka dla wszystkich fanów ikony światowej literatury dziecięcej, jaką niewątpliwie jest Autorka.

Do grupy ukochanych literackich bohaterów, takich jak Pippi, Emil ze Smalandii, Dzieci z Bullerbyn czy Lotta z ulicy Awanturników dołącza rezolutna Tjorven wraz z bandą przyjaciół 🙂 Tekst dzisiejszej nowości jest fragmentem szwedzkiej książki Vi på Saltkråkan z 1964 roku, która po polsku ukazała się po raz pierwszy w 1972 roku pod tytułem Dlaczego kąpiesz się w spodniach, wujku?, a obecnie nosi tytuł Dzieci z wyspy Saltkråkan. Jak zapowiedziało wydawnictwo, ta opowieść jest pierwszą z pięciu książek o wyspie Saltkråkan, które ukażą się w katalogu oficyny Zakamarki. JUPI!!!

Zrobiło się baaaaardzo wakacyjnie. Jest lato, morze, szkiery, wyspiarski klimat… wzorzyste swetry, rybacy, małe kolorowe domki, drewniane łódki i wszystko, z czym kojarzą mi się wakacje w Szwecji. Tytułowy Pelle ma siedem lat i wraz z rodziną spędza wakacje na wyspie. Tam nigdy nie ma nudy. Jest mnóstwo dzieci, zwierząt, tajnych szałasów… za każdym rogiem czai się przygoda.

Tym razem Pelle wraz z Tjorven i jej psem Bosmanem wyruszają w niebezpieczną podróż, by zakupić upragnione zwierzątko. Czy burza, zaginione wiosła albo urwanie chmury pokrzyżują im plany? Koniecznie sprawdźcie! Nowa książka Astrid Lindgren Zwierzątko dla Pellego jest rekomendowana dla czytelników od trzeciego roku życia, ale zapewniam, że spodoba się również starszakom 🙂

Ilustracje, przepiękne!, do tej książki stworzyła Maria Nilsson Thore, szwedzka ilustratorka książek dla dzieci, której malarski cudny styl możecie znać chociażby z serii  o Mrówkojadzie i Orzesznicy czy ze wzruszającej książki adwentowej Prezent dla Cebulki.

tytuł: Zwierzątko dla Pellego

tekst: Astrid Lindgren

ilustracje: Maria Nilsson Thore

tłumaczenie: Maria Olszańska

wydawnictwo: Zakamarki, 2023

objętość: 44 strony

dla dzieci w wieku: 3+

cena okładkowa: 49,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz