Najlepsza książka o dinozaurach dla dzieci – Dinozaury od A do Z

Najlepsza książka o dinozaurach dla dzieci - Dinozaury od A do Z

Dziś prezentujemy, kolejną po Zapaszkach, elektryzującą nowość od  młodego wydawnictwa Kropka. Oto przed Wami najlepsza książka o dinozaurach dla dzieci – Dinozaury od A do Z!

Dlaczego najlepsza? Bo opisuje ponad 300! gatunków dinozaurów, więc większość dotychczas odkrytych, wiedza jest usystematyzowana, bo dinozaury zostały zaprezentowane w kolejności alfabetycznej, informacje zebrane tu pochodzą od najlepszych specjalistów z Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, jest naprawdę obszerna, więc zaspokoi ciekawość nawet starszych i bardziej dociekliwych fanów dinozaurów oraz, co zupełnie niebywałe w książkach o tej tematyce, jest przepięknie zilustrowana!

Marzyliśmy o tej książce! Od dawna uważaliśmy, że brakuje takiej pozycji na polskim rynku. Pomimo, że książek o dinozaurach jest zatrzęsienie, tak świetnie zilustrowanej i tak pełnej informacji, jeszcze nie widzieliśmy! Nowoczesna kreska, 180 stron rzetelnych danych, sposób przekazania informacji wzorem anglosaskich podręczników – czytelnie, schematycznie i ciekawie. BOMBA!

Książka została zaprojektowana jak skorowidz. Na marginesach kartek jest alfabet, dzięki któremu łatwo można odnaleźć interesujące nas w danym momencie gatunki. Każdy dinozaur opatrzony jest dodatkowo czarnym szkicem, ukazującym jego wielkość w porównaniu z dorosłym człowiekiem. To robi niesamowite wrażenie na młodych czytelnikach, bo niektóre były niewyobrażalnie ogromne.

W pierwszej części publikacji znajduje się dawka wiedzy ogólnej, co to były dinozaury, kiedy żyły, dlaczego wymarły i skąd czerpiemy o nich wiedzę. To tylko wstęp, który daje podstawy do dalszego poznawania fascynującego świata dinozaurów.

Bardzo polecamy te książkę wszystkim,  jest pięknie wydana i okazała, więc idealnie nadaje się na prezent 🙂 Zobaczcie:

tytuł: Dinozaury od A do Z

tekst: Matthew G. Baron

ilustracje: Dieter Braun

tłumaczenie: Grażyna Winiarska

wydawnictwo: Kropka, 2020

objętość: 180 stron

dla dzieci w wieku: 6+

cena okładkowa: 49,90 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz