Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które tworzyły historię – Kate Pankhurst

Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które tworzyły historię - Kate Pankhurst

Dziś przedpremierowo prezentujemy książkę autorską Kate Pankhurst, przedstawiającą nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które tworzyły historię. To zapowiedź wydawnictwa K. E. Liber.

To zbiór opowieści o niezwykłych kobietach z całego świata i z różnych epok historycznych, które wyróżniły się tak bardzo, że dziś wszyscy znamy ich dokonania i życiorysy. Książka w bardzo przystępny sposób przybliża dzieciom sylwetki postaci, o których po prostu należy pamiętać i się nimi inspirować.

Nie jest to obszerny zbiór, dlatego uważam, że to książka, która idealnie nadaje się na pierwszy kontakt dziecka z tą tematyką. Na 32 stronach w bardzo atrakcyjny i energiczny sposób zostało przedstawione kilkanaście wspaniałych bohaterek, które wykazały się walecznością, odwagą i wiarą we własne siły. Dzięki tej książce czytelnik ma szansę uwierzyć, że działania pojedyńczej jednostki mogę zmienić świat i wpłynąć na życie innych ludzi i kolejnych pokoleń.

Wśród osób przedstawionych w książce znajdują się takie osoby jak celtycka królowa Budyka, pierwsza amerykańska dyplomowana lekarka Elizabeth Blackwell czy córka plemienia indiańskiego, Pocahontas.

Jako podsumowanie na jednej z ostatnich rozkładówek znajdują się wszyskie bohaterki książki, które w komiksowych dymkach przemawiają do czytelnika krótkimi hasłami, które w skrócie moga być uznane za klucz do ich sukcesu 🙂 To teksty typu “Rób zamęt!”, “Nawet się nie spodziewasz do czego jesteś zdolna” czy “Wszyscy zasługują na szacunek i uprzejmość”.

Na końcu książki znajdują się “Nadzwyczajnie wspaniałe słowa” czyli słowniczek tłumaczący trudne terminy, z którymi dziecko zetknie się w tekscie i być może pierwszy raz w życiu. Sta dowiecie się co to rasizm, kim byli alianci czy faraon albo sufrażystka.

Książkę napisała i zilustrowała brytyjska autorka i ilustratorka książek dla dzieci, Kate Pankhust. To tłumaczy fakt, że ta publikacja jest po prostu przesiąknięta anglosaskim klimatem, zarówno w warstwie graficznej, jak i tekstu. Informacje podane są w formie schematów, krótkich notatek, przy użyciu różnych fontów i kolorów. Taki sposób podawania informacji ułatwia zapamiętywanie, kojarzenie faktów i jest dość charakterystyczne nawet w brytyjskich podręcznikach uniwersyteckich.

“Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które tworzyły historię” zdradzają też pasję Autorki do komiksów. Na każdej rozkładówce znajdują się elementy przedstawione w komiksowym stylu, by przemycić krótkie hasła, ważne dla poszczególnych życiorysów.

Ślicznie wydana, z fioletową folią na okładce, dzieki czemu tytuł lśni w słońcu niczym skarb, w dużym kwadratowym formacie 🙂 Nie przegapcie tej książki, czytajcie z dziećmi i się inspirujcie 🙂 Autorka zaczepnie zakończyła książkę pytaniem “A Ty jak stworzysz historię?”… no właśnie… jak? 🙂

tytuł: Nadzwyczajnie wspaniałe kobiety, które tworzyły historię

tekst i ilustracje: Kate Pankhurst

tłumaczenie: Paulina Lubowiecka

wydawnictwo: K. E. Liber, 2019

objętość: 32 strony

dla dzieci w wieku: 6+

cena okłądkowa: 34,99 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz