Moje pierwsze 100 słów NAUKA

Moje pierwsze 100 słów NAUKA

W popularnej serii kartonówek dla najmłodszych czytelników od wydawnictwa Smart Books pojawił się nowy tytuł. To “Moje pierwsze 100 słów NAUKA”. Dobór przedstawionych tu wyrazów jest zupełnie niesztampowy.

Biorąc do ręki niewielką książkę dla maluszków oczekujemy wizerunków krowy, domu, pluszowego misia. Widząc na okładce podtytuł NAUKA możemy spodziewać się czegoś w stylu książka, zeszyt, kalkulator…. ale ta pozycja zaskakuje. Słowa wybrane na poszczególne rozkładówki są bardzo ambitne i mogą stanowić powód do rozmów na wiele tematów.

Każda rozkładówka otrzymała swój temat przewodni. Między innymi znajdują się tu kosmos, odkrywcy, wynalazki, technologie, matematyka czy zjawiska fizyczne. W każdej kategorii jest kilka haseł. Dla przykładu…. na rozkładówce opisanej Kosmos są podpisane rysunki przedstawiające prom kosmiczny, astronautę, Układ Słoneczny, księżyc i gwiazdy, rakietę, sztuczną satelitę, kometę i teleskop. Analogicznie jest na każdej kolejnej stronie.

O poprzednich odcinkach w serii pisaliśmy już kiedyś i możecie wrócić do tego klikając tu!

Poręczny format do używania w domu i w terenie, zaokrąglone rogi, kolorowe obrazki, mnóstwo szczegółów do omówienia i sto słów do poznania. Zobaczcie Moje pierwsze 100 słów NAUKA!

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz