“Kolorowy start” z MAC Edukacja 5 i 6 lat

"Kolorowy start" z MAC Edukacja 5 i 6 lat

Jestem mamą dwójki dzieci. Stasiek chodzi do drugiej klasy. Tosia jest młodsza, rozpoczęła od września naukę w najstarszej grupie przedszkolnej.

W zeszłym roku szkolnym miałam trudne zadanie – Staś płakał, że ma odrabiać lekcje i że Tośka nie musi, a Tosia płakała, że ona nie ma nic zadane, a bardzo by chciała.

Siadali razem przy kuchennym stole i Staś z obrażoną miną smarował swoje zeszyty, a ja dwoiłam się i troiłam żeby Tosi zadawać coś odpowiedniego na ten czas. MASAKRA.

W tym roku poszłam po rozum do głowy i zamówiłam jej zestaw podręczników dla przedszkolaka! O! I mam problem z głowy 🙂

Zestaw, na który się zdecydowałam to “Kolorowy start” dla 5 i 6 latków z Wydawnictwa MAC Edukacja.

W skład wielkiego pakietu wchodzi książka, 4 zeszyty „Karty pracy”, teczka „Wyprawka plastyczna” oraz dodatkowo są 3 mniejsze zeszyty przygotowujące dziecko pięcioletnie do czytania, pisania i liczenia oraz analogiczne 3 dla sześciolatka, na odrobinę wyższym poziomie. Całość jest zapakowana w kolorową tekturową teczkę na gumkę.

Na pierwszej stronie każdej z pozycji oprócz miejsca na wpisanie imienia i nazwiska dziecka jest ramka, gdzie można wkleić lub narysować znaczek rozpoznawczy. Dziecko nawet jeśli nie umie przeczytać swojego imienia, rozpozna własnoręcznie wykonany symbol.

mac2

mac3

mac4

mac5

Bohaterami książki są dzieci z grupy przedszkolnej, którą poznajemy na samym początku. Jest fotografia grupowa oraz ilustracja przedstawiająca salę przedszkolną.

Bardzo mnie cieszy, że dzieci z tej grupy różnią się od siebie. Część z nich nosi okulary, widzimy przedstawicieli różnych ras, bo wśród nich jest czarnoskóra Ami oraz skośnooki Iri. Jest też Amelka poruszająca się na wózku inwalidzkim.

Nie wiem czy wszystkie dzieci są uczone tolerancji. Nie wiem czy każdy rodzic porusza temat inności ze swoim dzieckiem, ale dla mnie do bardzo istotne, bo życie w dzisiejszym społeczeństwie tego absolutnie wymaga.

Przez cały podręcznik dzieci  z grupy przedszkolnej towarzyszą czytelnikowi.

Książka została zaprojektowana w taki sposób, że przez cały rok szkolny zadania i grafiki odpowiadają obowiązującej porze roku. Od września  mamy zadania związane z jesienią, zbiorami jabłek, rozpoznawaniem liści i jesienny las. Następnie nadchodzi zima i święta Bożego Narodzenia. Tu wśród zadań jest dokarmianie ptaków i rozpoznawanie ich gatunków, zimowe aktywności na dworze takie jak sanki, łyżwy i lepienie bałwanów. 

Gdy nadchodzi wiosna w książce pojawiają się jej pierwsze oznaki – krokusy, przebiśniegi, dowiadujemy się więcej o życiu bocianów. No i lato – kwitnąca łąka, motyle.

Zadania w całej książce są bardzo zróżnicowane. Są proste gry planszowe, obrazki do znajdowania różnic, ćwiczące spostrzegawczość i rozwijające podstawową wiedzę o świecie.

Karty pracy” to 4 zeszyty ćwiczeń, po jednym na każdą porę roku. Są ponumerowane, ale również ilustracja na okładce wskazuje na kolejność. Tu dziecko działa z kredkami, ołówkiem i nożyczkami. Ćwiczy motorykę małą, jest sporo szlaczków, przygotowujących rękę do pisania. Jest rysowanie po śladzie oraz podstawy matematyki.

W „Wyprawce plastycznej” znaleźliśmy mnóstwo kolorowanek, kart z których wycina się elementy i skleja różne dekoracje, puzzle i wiele innych.

Zeszyty Przygotowanie do czytania, pisania i liczenia są mniejsze, czarno białe i zawierają ćwiczenia przyporządkowane do konkretnego tematu.

Kolorowy start” dla 5 i 6 latków to kompleksowy zestaw. Czuję, że czeka nas niezła przygoda.

Tośka jest zachwycona, prawdziwa z niej teraz uczennica!

"Kolorowy start" z MAC Edukacja 5 i 6 lat

"Kolorowy start" z MAC Edukacja 5 i 6 lat

recenzja "Kolorowy start" z MAC Edukacja 5 i 6 lat

autor: Wiesława Żaba – Żabińska

Wydawnictwo MAC Edukacja, 2016

dla dzieci 5 i 6 lat

cena pakietu 124 zł

Reklama

Posty powiązane

Comments (3)

Tosia ma już drugi rok z rzędu książkę z MAC Edukacja, poprzednia była OK, ale tegoroczna… absolutny zachwyt!

Gdzie mogę kupić taki pakiet książek

my niestety nie prowadzimy sprzedaży podręczników, ale na stronie wydawnictwa pewnie da się kupić 🙂

Zostaw komentarz