“Klątwa dziewiątych urodzin” Marcin Szczygielski

Klątwa dziewiątych urodzin - Marcin Szczygielski

Wspaniała wiadomość dla wszystkich miłośników serii o Mai i jej przygodach z ciabcią. Wczoraj odbyła się huczna premiera trzeciej części o groźnie brzmiącym tytule “Klątwa dziewiątych urodzin”. Z ogromną dumą prezentujemy pierwszą książkę, którą Strefa Psotnika objęła patronatem.

Mam wrażenie, że 2016 to rok Marcina Szczygielskiego. Niedawno skończyliśmy czytać przejmujący, niesamowity i poważny “Teatr Niewidzialnych Dzieci”, a już mamy w rękach dalszy ciąg fantastycznych przygód Majki.

Każda z książek z tego cyklu rozpoczyna się końcem świata 🙂 W pierwszej części mieliśmy ogromny deszcz, zalewający świat bez opamiętania.  W drugiej niesamowicie obfite opady śniegu, totalnie paraliżujące życie w stolicy. Trzecia, najnowsza zaczyna się od potężnych porywów wiatru. Jest on tak silny, że dzieci nie chodzą do szkół, a ludzie zatrudnieni do oczyszczania miasta ze śmieci nie mają nic do roboty, bo wiatr wywiewa wszystkie nieczystości. Zamiast tego rozwożą do mieszkańców cegły, służące jako dodatkowy balast przy wychodzeniu z domu.

Tym razem akcja rozgrywa się w Warszawie. Pewnego dnia zupełnie niespodziewanie Ciabcia i Monterowa stają na progu mieszkania rodziców Majki. Tłumaczą, że przyjechały do dziewczynki z okazji jej zbliżających się urodzin. Rodzice są zaskoczeni, ale nic nie podejrzewają. Ciabica i Monterowa tylko Majce zdradzają tajemnicę – każda kobieta w ich rodzie jest objęta klątwą. Jeżeli nie odnajdzie swojej praprapra…. swojej potomkini Niny na czas, w dniu swoich dziewiątych urodzin obudzi się pozbawiona zalążka swojej czarodziejskiej mocy, nic nie pamiętając i będzie wiodła spokojne życie, a dopiero kolejna dziewczynka w rodzinie zostanie poddana próbie.

Książka jest rewelacyjna, czyta się jednym tchem. To sprawia pewien kłopot… znowu musimy czekać na kolejną. Wiadomo, że będzie… prawdopodobnie za ROK, a to brzmi jak wieczność 🙂

“Klątwa dziewiątych urodzin” trzyma w napięciu do ostatnich stron. Jest niesamowicie lekko i dowcipnie napisana. Wydaje się, że autor rozkręca się w tej historii coraz bardziej. Zwyczajne życie, magia i legendy warszawskie mieszają się tu ze sobą i granice między nimi są zupełnie zatarte.

Polecam, wszystkie trzy absolutnie obowiązkowe!

Autorką ilustracji do całej serii jest Magda Wosik, która serdecznie Was pozdrawia 🙂

"Klątwa dziewiątych urodzin" ilustracja Magdy Wosiktekst: Marcin Szczygielski

ilustracje: Magda Wosik

Wydawnictwo Bajka, 2016

320 stron

dla dzieci 6+

cena okładkowa 34,90 zł

KUP TERAZ U PSOTNIKA ZA 26 zł

Reklama

Posty powiązane

Zostaw komentarz