Arche Kinder Kalender 2018! Kalendarz idealny dla Psotników!

Arche Kinder Kalender 2018

Jest takie miejsce na świecie, które zapiera dech w piersiach wszystkich pasjonatów książek dziecięcych na świecie.

To prawdziwe El Dorado dla czytelników, pracowników naukowych i ludzi związanych z książką dla najmłodszych.

To Międzynarodowa Biblioteka Młodzieżowa w Monachium (niem. Internationale Jugendbibliothek, IJB).

Jest to instytucja, która gromadzi książki dla dzieci z całego świata i jest największą tego rodzaju biblioteką na świecie. Nie dość, że posiada niesamowite zbiory, to jeszcze mieści się w imponującym budynku, w Zamku Blutenburg, otoczonym wodą, malowniczo usytuowanym pośród zieleni.

Oprócz gromadzenia literatury dziecięcej i młodzieżowej z całego globu, skupia się na rozpowszechnianiu wiedzy o literaturze oraz wspiera badania naukowe nad literaturą dla najmłodszych.

Jednym z wieloletnich projektów prowadzonych przez tę bibliotekę jest wydawanie WYJĄTKOWEGO, wielojęzycznego kalendarza.

Do dystrybucji został właśnie wprowadzony kalendarz na rok 2018. Jest tak kapitalny, że nie sposób przejść obok niego obojętnie.

Arche Kinder Kalender 2018 to najlepszy kalendarz ścienny, jaki widzieliśmy w życiu.

Jest naprawdę grubaśny, bo każdy tydzień otrzymał swoją planszę! Znajdziecie tam bogactwo poezji i ilustracji dziecięcej na 52 przepięknie zaprojektowanych kartach. Do każdej z nich została wybrana jedna rozkładówka z najpiękniejszych książek dziecięcych na świecie. Oprócz grafiki znajdują się tam również wiersze z książek w języku niemieckim oraz oryginalnym!

Duży format, niesamowicie kolorowy i różnorodny! Wydrukowany na materiale wysokiej jakości, z transparentną, foliową okładką! CUDO!!!

Jeden z majowych tygodni ucieszył nas najbardziej… bo znalazły się tam polskie, opublikowane dzięki staraniom wydawnictwa Bajka, “Dyrdymałki” Małgorzaty Strzałkowskiej! z ilustracjami Katarzyny Boguckiej!

ZOBACZCIE!!!!

Stronę oficjalną kalendarza znajdzie tu!

“Arche kinder kalender 2018

60 arkuszy w formacie 33 x 30,5 cm

53  ilustracje

cena € 20

dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dla każdego miłośnika książek dziecięcych!

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

woooow coś dla nas ????

naprawdę piękny, polecamy!

Zostaw komentarz