mapa2

mapa2

mapa3

mapa5

mapa7

“Mapa przyszłości” to bardzo dłuuuuuuuuga książka obrazkowa Tomasza Minkiewicza. Złożona ma format A4 i z obu stron okładkę. W środku jest poskładana w harmonijkę, a raczej z racji rozmiarów – w harmonię. Rozłożona ma ponad 3 metry długości i jest obustronnie zadrukowana.

To historia dwojga uczniów, którzy w konsekwencji “niefortunnie udanego” szkolnego eksperymentu, otworzyli portal do podróżowania w czasie. To zdaniem dzieci wina nauczycielki, że ich koledzy z klasy i przeróżne przedmioty zostały wciągnięte. Przecież Pani nie mówiła, że eksperyment miał się nie udać!

Zadaniem czytelnika jest odnaleźć wszystkie dzieciaki z klasy 3a i ich nauczycielkę oraz wyssane z klasy sprzęty, takie jak portret wieszcza czy akwarium. Znane miejsca i budynki odnajdujemy tu w nowej aranżacji. Na przykład w kambodżańskiej świątyni Angkor Wat znajduje się basen wypełniony kolorowymi piłkami, a czubek w kształcie cebuli indyjskiego Tadż Mahal jest pokryty czekoladą i kolorową posypką do ciast.

Nie wszystko co znalazło się na mapie ma swój odpowiednik w teraźniejszości. Autor dał spory upust wyobraźni, dodając rzesze ufoludków, przedziwnych budynków i niesamowitych konstrukcji.

To książka przede wszystkim do zabawy. Ogromna ilość szczegółów i spore rozmiary sprawiają, że można do niej wracać wiele razy.

mapa1

mapa111

autor: Tomasz Minkiewicz

Nasza Księgarnia, 2016

28 stron

cena okładkowa 39,90 zł

dla dzieci w wieku 6+

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

Oryginalna i imponująca forma;)

Mamy nawet z autografem autora 🙂 Zapraszam na mojego bloga po więcej zdjęć.

Zostaw komentarz