„Co kryje las?” Aina Bestard

cokryjelas3

„Co kryje las?” to innowacyjna, autorska książka hiszpańskiej artystki Ainy Bestard. Bardzo charakterystyczne ilustracje są oszczędne i proste. Gdy otworzysz książkę i przejrzysz ją gołym okiem, zobaczysz tylko kontury drzew w kilku kolorach. W lesie jest cicho i nikogo nie ma. Na wewnętrznej stronie okładki jest koperta, a w niej na dużym formacie 3 kolorowe lupy – do wycięcia lub używania w jednym kawałku 🙂

Na początku książki jest prosta instrukcja obsługi. Najpierw patrzymy przez zielone szkiełko – wszystko jest uśpione i spokojne. Potem bierzemy do ręki niebieskie – dzięki temu uda nam się zobaczyć pierwsze oznaki życia. Jako ostatnie próbujemy czerwone i wtedy wszystkie sekrety się przed nami odkrywają! Jeżeli jesteśmy wnikliwymi obserwatorami zauważymy zwierzęta w różnych sytuacjach, niektóre budzą się w nocy, inne lubią deszcz, możemy podejrzeć jak jedzą swoje przysmaki, a nawet zobaczyć ciężarną niedźwiedzicę. Mnóstwo się tu dzieje! 🙂

Bardzo lubię książki, które wywołują interakcję z dzieckiem. Ta zdecydowanie do takich należy. Gdy patrzysz przez kolorowe szkiełka obrazki zamieniają się w żywą opowieść o życiu lasu i jego mieszkańców. To świetna zabawa. To magia! Nawet wyklejka przez każdy z filtrów wygląda inaczej!

Od kiedy mamy w domu tę książkę wiem, że magiczne filtry można wykorzystywać bardzo dowolnie, kreatywność dzieciaków nie zna granic.

Forma książki jest bardzo nietypowa, to pierwsza tego typu pozycja u nas i jest bardzo interesująca. Co więcej, poza efektem wow, tłumaczy podstawowe zjawiska przyrodnicze: deszcz, suszę, zależności między poszczególnym częściami ekosystemu. Na każdej stronie są krótkie komentarze w formie pytań lub stwierdzeń, którymi może posiłkować się dorosły, nakierowując dziecko przy zabawie.

Pozycja jest bardzo elegancko wydana, na pięknym papierze, w dużym formacie. Idealna na prezent dla ciekawskiego przedszkolaka. Polecam!

cokryjelas2

cokryjelas5

cokryjelas4

tekst i ilustracje: Aina Bestard

Tatarak,2016

28 stron

dla dzieci 3+

cena okładkowa 54 zł

 

Ten wpis został przygotowany do projektu Przygody z książką, bo jest to pozycja zapewniająca przygodę 🙂

Print

Może Ci się również spodoba

17 komentarzy

 1. Julia Orzech napisał(a):

  Kurcze dla mojego sześciolatka już chyba nie bardzo prawda? A tak marzyłam o tej książce 😉 Jest piękna, a co najważniejsze rozbudza w dziecku ciekawość świata. Super!

 2. AgaMamaDusi napisał(a):

  Wow… Pierwszy raz widzę taką książkę i mam chrapkę na nią 😉

 3. Anna napisał(a):

  Kolejna ekstrafajna rzecz! Mioda, skąd Ty to bierzesz?!?!?!?!?!!? Lubię to! 😀

 4. Jańcia napisał(a):

  Książka jakiej szukałam dla mojej małej 4 letniej odkrywczyni !!!
  Mioda super, że Ciebie też znalazłam – teraz wybór najciekawszych pozycji do kupienia dla dzieciaków jest prościzną!!!

 5. Kasia napisał(a):

  Świetne!!! Już wiem co na prezent dla mojej bratanicy!!! Czad!

 6. mamajanka napisał(a):

  wygląda bardzo zachęcająco
  szkoda, że tak niewiele jej możliwości pokazałaś, ale ziarno zostało zasiane… 🙂

 7. Magda z Poddasza napisał(a):

  Jestem bardzo ciekawa tej książki, na początku myślałam, że to jakaś kolorowanka.

 8. Domowe Montessori napisał(a):

  Faktycznie książka z efektem wow! Ja się tak zachwycałam Piżamoramą z ruchomymi obrazkami, więc to pewnie też by mi się podobało. Szkoda, że cena trochę zabójcza.

 1. 30 kwietnia 2016

  […] / „Co kryje las?” Aina Bestard kwiecień / „Edzio. Przyjęcie w blasku księżyca” Astrid Desbordes i Marc […]

STRONA W TRAKCIE MIGRACJI KOMENTARZE CHWILOWO WYŁĄCZONE