świnka Malinka i słoń Leon – pierwsze komiksy dziecka

świnka Malinka i słoń Leon - pierwsze komiksy dziecka

świnka Malinka i słoń Leon - pierwsze komiksy dziecka

Od niedawna gościmy na naszej półce dwa komiksy rodem ze Stanów Zjednoczonych. “Mieszkamy w książce” oraz “Złamałem trąbę” to przygody świnki Malinki i słonia Leona – niesamowitego duetu, o których powstała już całkiem pokaźna seria dla początkujących czytelników. Dzięki wydawnictwu Babaryba mamy dwa pierwsze odcinki w Polsce.

Główni bohaterowie to para przyjaciół – pasują do siebie “jak pięść do nosa” i pewnie dlatego są tacy uroczy. Słoń choć duży jest bardzo przejęty wszystkim, trochę się boi, za to jego mała przyjaciółka świnka jest jego przeciwieństwem – świetnie się uzupełniają.

Komiksy są fenomenalne, bardzo śmieszne, krótkie, przejrzyste, idealne dla dzieci, które zaczynają składać pierwsze słowa. Po pierwsze tekstu jest mało, a litery duże, momentami nawet bardzo 🙂 rysunki są minimalistyczne – oprócz dwójki bohaterów i dymków z ich wypowiedziami nic nie ma – białe tło. Dymki są dopasowane kolorystycznie do postaci, która ją wypowiada, świnka mówi na różowo, a słoń na szaro 🙂 ale najważniejsze jest to, że fabuła jest tak zabawna, że naprawdę nie da się od książek oderwać. Ich siła drzemie w prostocie i genialnym pomyśle.

Moje dzieciaki wprost przepadają za nimi, każde podejście do lektury kończy się śmiechem 🙂 strasznie się cieszę na obietnicę zawartą na końcu obu komiksów, że kolejny odcinek w przygotowaniu 🙂

Autorem tych pozycji jest Mo Willems, który na swoim koncie ma kilkadziesiąt książek dla dzieci, a wiele z nich gościło na liście bestsellerów dla dzieci “New York Timesa”. Swoją karierę zaczynał jako scenarzysta oraz animator “Ulicy Sezamkowej” i zdobył wówczas sześć nagród Emmy. Tworzył także filmy dla Cartoon Network oraz Nickelodeon. Zdobył wiele nagród za swoja twórczość dla najmłodszych!!!

Okładki są bardzo niepozorne, w delikatnej kolorystyce, łatwo ominąć je wzrokiem w księgarni, ale jak już się zajrzy do środka to miłość gwarantowana 🙂 Polecam!

świnka Malinka i słoń Leon - pierwsze komiksy dziecka

świnka Malinka i słoń Leon - pierwsze komiksy dziecka

świnka Malinka i słoń Leon - pierwsze komiksy dziecka

 

tytuł: “Mieszkamy w książce” Wydawnictwo Babaryba, 2015

tytuł: “Złamałem trąbę” Wydawnictwo Babaryba, 2016

tekst i ilustracje: Mo Willems

objętość: 58 stron każda

cena okładkowa: 29,90 zł

dla dzieci, które zaczynają czytać lub dla młodszych jeśli pomożesz 🙂

Reklama

Posty powiązane

Comments (2)

Powiem szczerze że komiksy nigdy mnie nie interesowały, nieczytelna czcionka, głupie ilustracje, ciągle tylko boooom !! Splash Bang!!!
No nuda niemiłosierna. Teraz gdy jestem ojcem, muszę przez pewne rzeczy przejść raz jeszcze. Może nie uwierzycie, ale płakałem że śmiechu podczas “czytania ” tego komiksu i już nie mogę się doczekać wieczornego czytania z synem i jego reakcji na (z całą pewnością) niebanalne teksty w tej uroczej książeczce.
Gorąco polecam!!
?

te są idealne, żeby nie zniechęcić młodego człowieka do komiksów 🙂 ja komiksy uwielbiam!!!

Zostaw komentarz